Série Bazil od Christophera Rowleyho

2. května 2008 v 17:33 | Fionka |  Moje nejoblíbenější knihy
Přináším další skvělou (zatím) tetralogii, tentokrát od skvělého spisovatele se jménem Christopher Rowley.

Christopher Rowley
O jeho životě jsem nic nenašla, takže až najdu tak dodám (nebo jestli najde někdo z vás a pošle...)...
Napíši jenom, že tento autor píše o dracích- o těch, co dokáží mluvit, dokáží udržet v tlapách meč a pomáhají lidem v jejich válkách s nestvůrami. Christopher je opravdu velmi dobrý autor, dokáže výborně popisovat a vy se cítíte, jako by jste se jejich bojů opravdu účastnili....
První díl jeho série se jmenuje Bazil Zlomený Palcát.
3621.gif
Do města Marneri se stahují z okolních vesnic bojoví draci. Právě nadešel čas každoroční slavnosti díkůvzdání za Velké kouzlo, jež chrání městské hradby již po staletí. Bojoví draci slaví způsobem sobě vlastním - souboji v aréně. Tak obhajují svou válečnickou čest. Mezi soupeřícími draky je i Bazil Zlomený Palcát a jeho dragonýr Relkin Sirotek. Ještě netuší, že osud pro ně připravil daleko větší dobrodružství, než jen pouhé souboje v aréně… Tento rok žádné oslavy nepropuknou. Temní mágové z Padmasy fanaticky usilují o ovládnutí lidské říše a vyhlazení mocného řádu čarodějek, který ji ochraňuje. V tom mágům napomáhá nově stvořené, neuvěřitelně kruté monstrum, známé pouze pod jménem Temný vládce. Po únosu princezny Besity, dědičky marnerijského trůnu, je na Bazilovi, aby princeznu vysvobodil z pevnosti Temného vládce…
Druhý díl se jmenuje Drakův meč.
3820.gif Dragonýr Relkin a bojový drak Bazil Zlomený palcát neměli příliš času na odpočinek po souboji s Temným vládcem a už je opět čeká nové dobrodružství. Mágové z Padmasy s pomocí temné magie vyvolali boha Sephise, hadího démona z jiného světa. Sephisovi pomocníci teď táhnou na město Ourdh, jehož hradby brání i Bazil s Relkinem.
Třetí díl dostal název Váleční draci.
4824.gif Vše začíná v pevnosti Dalhousie jež je domovem Relkina (dragonýra) a jeho věrného přítele Bazila (draka). Užívají si klidu po návratu z bitvy, a život plyne zdánlivě bez jakýchkoli potíží. To se ale brzy změní, jednak příchodem nového velícího, a také se znenadání objeví Bazilova láska, bohužel je uvězněna. Spolu s Relkinem se ji vydává zachránit. Ovšem nic nejde podle jejich představ a Relkin má být souzen pro vraždu. Bazil to však nemíní nechat jen tak a se svým přítelem Zeleným Purpurem unášejí Relkina a utíkají od svého oddílu. V divočině přežívají jak se dá a oba draci začnou být brzy vyhladovělí, naštěstí k nim přichází Purpurův dragonýr a sděluje jim, že se mohou vrátit k jednotce aniž by byli souzeni za dezerci. Mezitím se v hlavním městě celé říše připravují plány na nadcházející bitvu s říší Padmas, kterou ovládají temní mágové. Ti chystají nové stvůry, jaké ještě nespatřilo světlo světa a chtějí je použít ve válce. Argonath je ohrožen a Velké čarodějky varují před touto hrozbou. Nedokáží totiž proniknout magickými bariérami nepřítele. Relkin a Bazil Zlomený Palcát jsou vysláni spolu se svým oddílem zbavit území kolem Kohonu nepřátelských Crallů. Po cestě je Relkin unesen trpaslíky a následně zachráněn zlatými elfy, kteří mu předpovědí jeho budoucnost, jež leží v Arneis v Růžové zahradě...Tam Relkin bude stát, až všechno ostatní selže a temné síly budou triumfovat. A na jeho ramenou spočine osud celého světa... Velké čarodějky se vydávají na téměř sebevražednou akci, aby zjistily co temní mágové chystají za nestvůry. Chtějí proniknout až k nim do jejich komnat, poslechnout si jejich plány... Šťastně doráží do Kohonu a úspěšně plní svůj úkol. Po dokončení zde ještě nějakou dobu setrvávají, ale nakonec jsou odvoláni mnohem závažnějším problémem. Obrovská vojska Padmasy zaútočila. Vydávají se tedy na vyčerpávající pochod skrz močály, strmá skaliska i po proudech řek, aby předstihli armádu nepřítele a připojili se ke své armádě a bránili svou zem. Po cestě potkávají nejedno nebezpečí a jsou hnáni nepřátelskou jednotkou, jež má jasnou početní převahu. Cestou přes hory se k nim připojuje klan Wattel a s jeho pomocí pak brání město Lennink. Rozhodující bitva. Podobný boj se sváděl i u hradeb města Fitou. Jestli posádka ve Fitou a Lenninku padne, a jestli Velké čarodějky budou chyceny a zabity, nepříteli už nestojí nic v dobytí celé říše Argonathu. Nu a jestli to Relkin, Bazil Zlomený Palcát, Zelený Purpur a všichni ostatní jejich přátelé a spojenci přežijí a zvítězí, to už si musíte přečíst sami.
A zatím poslední díl se jmenuje Bojový drak.
bojovy-drak-tn.jpg
Nevýslovně mocným kouzlem byl oživen legendární Prorok. Zároveň s Prorokovým návratem připravuje Temný mág nový zničující útok na Říši růže, válku podporovanou těmi nejodpornějšími kouzly a novou, neslýchanou zbraní, která dokáže smést z povrchu země legie mužů i bojových draků. Říše nemá jinou možnost než přenést boj na území nepřítele, dřív než mágova vojska zesílí natolik, že budou neporazitelná.
Bojový drak Bazil a jeho dragonýr Relkin vyplouvají s flotilou. Vydávají se však na troufalé vítězné tažení, nebo na cestu, ze které už se nikdy nevrátí?
Pátá kniha se jmenuje Drak na konci světa
Drak na konci světa

Drak Bazil Zlomený Palcát a dragonýr Relkin, kteří přežili výbuch vulkánu, zůstali v rozlehlé divoké džungli na jih od Vnitřního moře. V džungli, proslulé nesčetnými nebezpečími, číhají obrovská zvířata a masožraví ještěři. Ze všeho nejraději by se Bazil s Relkinem znovu připojili ke své jednotce - ale zasáhne osud. Ardu, tajemný lesní národ, který obývá toto divoké území, zoufale potřebuje pomoc v boji proti krutým otrokářům, kteří jej pronásledují.
Šestá kniha dostala název Draci z Argonathu.
Draci z Argonathu
Bazil Zlomený Palcát a dragonýr Relkin, unavení a poznamenaní mnoha boji, se vracejí domů, kde je očekávají jásající zástupy, velkolepé hostiny a slavnostní ohně. Zelenými údolími jejich rodné země se však nyní valí válečná vřava a Bazil s Relkinem se musí postavit nejstrašlivějšímu nepříteli, jakému kdy čelili.
Tyran, ničitel světů, povstal, aby v Říši růže zasel intriky a vzpouru, a jeho ďábelský plán by mohl zničit lidská vojska i s bojovými draky. V boji s jeho zrádným a krvežíznivým panstvím se Bazilova a Relkinova milovaná říše ocitá na pokraji zkázy. A když Relkin pozvedá meč v boji za svobodu, uvědomuje si, že jediná cesta, jak Tyrana zničit, je použít své vlastní nevyzkoušené a děsivé magické schopnosti... Magii, kterou možná nebude schopen ovládnout.zdroj- fantomprint.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama