Knihy od Heleny Babické

30. dubna 2008 v 17:15 | Fionka |  Moje nejoblíbenější knihy
Další skvělou autorkou (i když ne mých milých fantasy) je autorka se jménem
Helena Babická.

Jeden okamžik v čase
Při své první cestě do Paříže se svérázná studentka francouzštiny a francouzské historie řízením osudu propadá do 17. století, do Francie doby vlády Ludvíka XIV. Poznává zde však kromě nádhery vysněného života staré pařížské aristokracie a záře obdivovaného krále Slunce také mrazivou temnotu dávné minulosti. Hrdinka se v drsném prostředí mocenských bojů a konfliktů mezi katolíky a protestanty zaplétá do problémů staré šlechtické rodiny, která jí poskytne pomoc a přístřeší, a je tak stržena vírem událostí, kterému nedokáže vzdorovat. Neš»astně se zamiluje do svého hostitele, podivínského a krásného markýze, maršála královského vojska, stává se figurkou v podivné šachové partii vysoké šlechty a propadá se až na samotné dno společnosti. Na pozadí nebezpečných versailleských intrik a tajných příprav hugenotského povstání hrdinka čelí neznámému a nebezpečnému prostředí, markýzově zvláštní povaze a svému utajovanému citu, prožívá mnohá dobrodružství a setkává se s mnohými historickými osobnostmi. V rámci naplnění staré rodinné věštby začíná pátrání po ztraceném medailonu krále Slunce, který má zachránit čest rodu jejího přítele a cestovatelku v čase přenést zpět domů.
A druhá kniha se jmenuje Medailon krále Slunce.
Medailon krále Slunce Pod falešným šlechtickým jménem Luisa de Lahol se dívka z dnešního světa, čtenářům známá z románu Jeden okamžik v čase, vydává napříč Francií sedmnáctého století, aby se po boku statečného markýze Filipa de Grazac pokusila najít ztracený medailon krále Ludvíka XIV. Hledání vzácného šperku se pro oba hrdiny brzy změní v závod o holý život, který, v kontrastu s oslepujícím leskem královských komnat, dovolí hlavní hrdince na vlastní kůži pocítit bolest chudoby, beznaděj honů na čarodějnice, ale i sílu skutečné lásky. Nucený pobyt v izolaci morového města, azyl opuštěného horského kláštera i rozsudek smrti však jen ještě více posílí její vůli a obnaží její srdce plné něžného citu ke krásnému markýzi.
Do hry vstupuje tajemný Černý vévoda, jehož temný mysl skrývá informace, potřebné k vyřešení záhady medailonu krále Slunce. Čas neúprosně ubíhá a dva psanci, pronásledováni spolkem mocných spiklenců, společně čelí krutosti a předsudkům starých časů, aby na konci příběhu oba naplnili svůj osud.
Slova jsou převzata z obalů knih, protože jsem hrozně líná a nechce se mi to psát vlastními slovy...jojo, máte smůlu. Někdy mě třeba popadne netradiční nadšení a já to napíšu, ale tomu ani nevěříte, že?!?!..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarmila Szczurková Jarmila Szczurková | Web | 25. září 2008 v 9:28 | Reagovat

Četla jsem obě knihy: Jeden okamžik v čase, Medailon krále Slunce.

Je to nádhera a skutečně se tak i čtenář dostává ve svých představách do daleké minulosti.

Vzhledem k tomu, že se taky zajímám o možnostech cestování v časoprostoru, prosím o vysvětlení zda se jedná o histor. román  s vlastní fantazií, nebo se skutečně událo podle skutečného zážitku??

Děkuji.                                                                                                Jarka

můj email:  jarkaszcz@seznam.cz

2 LenkaMagdalenaDominikaKačena LenkaMagdalenaDominikaKačena | 9. prosince 2008 v 22:09 | Reagovat

Zatím.jsem.četla.pouze.první.díl,ale.byl.senzační.Musela.jsem.ho.číst.pořád,nešlo.přestat:)teď.jenom.sehnat.ten.druhý.díl...:(

3 temmi45 temmi45 | 29. října 2010 v 20:09 | Reagovat

ahoj chcem sa spytat ci by mi niekto nepslal tieto knihy na email temmi45@azet.sk  
Jeden okamžik v čase (1)
Medailon krále Slunce (2)
strasne by ste ma potesili nemozem ich zohnat,,, stacila by mi aj len dvojka dik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama