Kapitola 6.- Útok

13. ledna 2008 v 16:49 | Fionka |  Mezi nebem a peklem
Je mi líto, že to trvalo tak dlouho- no dobře, prostě se mi nechtělo. Doufám, že se vám kapitolka bude líbit, je tam hodně myšlenek, i když je asi všechny nepochopíte. Očekávám, že KAŽDÝ, kdo si kapitolku přečtě, přihodí i krátký (alespoň desetislvný komentářek)....
Uvidíme, kdy bude další, ale ve velkém to záleží spíše na vás.....

Samovi v momentě došlo, že tohle asi nebude normální zpestření dne v obchodním centru. Tento dojem mu ještě potvrdilo i to, že zakuklenci začali po vystrašených utíkajících lidech pálit nejrůznějšími kouzli všech druhů a barev.
Podíval se na svého otce a sourozence, kteří jako na povel vytáhli hůlky a začali se okolo sebe obezřetně rozhlížet.
"Chrisi, Robe, vezměte Sama a běžte okamžitě ven! Marku pojď se mnou najít matku a Diane a mizíme pryč! Tohle se nemělo stát," dodal potichu, ještě než zmizel z dohledu v početném houfu lidí valících se přesně na opačnou stranu.
"Pojď, Same," popadl Christian nejmladšího do náruče a s připravenou hůlkou se spolu s Robinem okamžitě vydali k východu, přičemž se nechávali unášet houfem utíkajících kouzelníků.
Sam měl ze všeho velice špatný pocit. Měl pocit, že by měl něco udělat, vždyť tam někde je jeho maminka, tatínek a brácha.
"Počkej přece!" vykřikl na Chrise, který se na něj udiveně podíval. "Přece je tam nemůžeme nechat, musíme jim pomoct."
"Nemůžeme, Same. Táta se o ně postará, nemusíš mít strach. Za chvilku budeme venku. Oni si nás potom najdou," dodal přesvědčivě.
Sam tedy nic dále nenamítal, ale bylo mu z toho těžko u srdce.
Spolu s velkým davem, doprovázeni panickým skupinovým řevem, vyrazili ven před centrum, kde už se houfovali jak kouzelníci, tak i udivení mudlové, kteří se opravdu hodně divili, že se z malého krámku se zaprášenými knihami žene ven tolik lidí.
Všichni tři chlapci se zastavili (vlastně dva se zastavili a třetí byl zastaven) jen několik pár metrů od výlohy onoho "knihkupectví", a sledovali zběsilý houf prchající všemi ulicemi do neznáma. Zanedlouho se s hlasitým houkáním na všech rozích vyrojily i mudlovská policejní auta, které zřejmě zavolal nějaký "všímavý" mudla.
Kluci stále stáli a pozorovali stále se zmenšující skupiny zadýchaných tváří v naději, že mezi nimi spatří i zbytek své rodiny.
Místo toho však viděli to, čeho se obávali. Z už dávno vylomených dvířek najednou s rozšklebenými maskami vyletěli oni zakuklenci, a s hlasitými nadávkami začali kolem sebe nemilosrdně pálit všechny kletby, dokonce i zelené Avady. Nic na tom, že se je mudlovští policisté snažili uklidnit, a když to nepomáhalo, začali dokonce i pálit svými střelnými zbraněmi. Bylo vidět, že podobnou situaci ještě nezažili, a nyní z ní byli více než vyděšení. Ke svému zděšení však zjistili, že jejich palné zbraně na ty divné zahalence nepůsobí, a že se od nich jejich kulky jen neškodně odrážejí, jako by pod oblečením měli snad titanové neprůstřelné vesty.
Mnoho lidí vidělo, jak stateční policisté umírají, když na ně letěl pro ně nepochopitelný zelený paprsek.
Robin, Christian i Sam se snažili dostat odtud co nejdál. Snad by se jim to i povedlo nebýt Ataira, který k Samovu zděšení zběsile zavrčel a rychlým tryskem zaběhl zpět do obchodního centra, odkud už nikdo nevybíhal.
Naneštěstí tento úprk spatřil jenom Sam, který svého čtyřnohého přítele nikdy neopustil, a tak se vytrhl z pevného obětí staršího bratra a zaběhl zpět do ohromné vstupní haly.
Jakmile se tam ocitl, uvědomil si, že nejspíše udělal tu největší chybu svého dosavadního života, protože si ho hned všimlo několik zakuklenců, bláznivě se smějících všemu, co právě dělali.
"Ale, ale! Snad ses nám neztratil, hošíčku," zaslechl mužský chechtající se hlas, zatímco se urychleně schoval za kus kamene, který ještě před nedávnem tvořil podlahu druhého poschodí.
Zanedlouho (spíš okamžitě) dovnitř vběhli i dva další lidé, v nichž Sam okamžitě poznal své dva vyděšené, ale teď i trochu rozzlobené bratry. Okamžitě přelítli očima situaci a vrhli se za ten samý kámen.
"Co vyvádíš," popadl jej za ramena vyděšený Robin a zatřásl jím. Odpovědí mu byl snad ještě víc vyděšený bratrův pohled.
"Jjá- Atair- on sem- já musel-"vykoktal nakonec ze sebe vyděšený Sam. On sám vlastně ani nevěděl, co ho sem nutilo jít. Byl to nejspíš strach jak o svého nemilejšího přítele, tak snad i doufal, že zde najde svou rodinu.
"Támhle," vykřikl, když spatřil huňatý šedý ohon mihnout se několik metrů vedle něj. Vedle něho se najednou mihla i lidská postava.
Robin i Chris se oba ohlédli tam, kam jejich bratr ukazoval a oba unisono vykřikli: "Marku!"
Ona zaprášená postava se na ně nechápavě podívala, vykulila oči, načež nahněvaně zašeptala: "Co tady děláte, blázni, měli jste být venku."
Nebyl čas na vysvětlování, proto Chris pokrčil rameny a mdlým hlasem se zeptal: "Kde jsou ostatní? kde je mamka, taťka a Diane?"
Mark kývnul vedle sebe: "Jsme tu všichni, neboj. Tohle si potom vyřídíme, jestli se z toho dostaneme," zasyčel přes zaťaté zuby.
Jejich konverzaci přerušil onen zakuklený Smrtijed, nejspíše jejich velitel.
"Ó, jak dojemné. Celá rodina se zde sešla. Jen škoda, že se zase bude muset rozejít," chladně se zasmál.
Sam slyšel Ataira temně zavrčet. Doufal, že ho někdo pevně drží, aby nevyskočil z úkrytu a nesnažil se zakousnout někoho z těch lumpů, jak mu to jistě jeho smysl pro povinnost napovídal.
"Kdo jste, a co chcete?" uslyšel zakřičet sama jeho otce. Chvíli nechápal, jestli chce opravdu odpověď, i když jí zná, načež pochopil, že jenom zdržuje v naději, že brzy dorazí pomoc.
"A kdopak to chce vědět?" odpověděl padouch.=))
Teď jej nevědomky zahnal do úzkých, protože by jistě nebylo moc moudré prozradit své slavné jméno. Útočníci by pak jistě moc dlouho neváhali.
"Jsem ten, na kterého se jednou budete dívat skrz mříže," procedil mezi zuby. Z druhé strany atria se ozval hurónský smích.
"Už se tě bojíme človíčku," zasmál se onen tajemný, "Ale když to chceš vědět, jmenuji se Rabastan Lestrange. Mé jméno mě doufám předchází!?"
"V životě jsem ho neslyšel," odporoval Alex, i když toto jméno mu bylo jistě velmi známé. Vždyť se zabýval mezinárodními vztahy."
Tím známého Rabastana popudil, jak se dalo vyvodit z temného zavrčení.
"Chceš mě naštvat, člověče? To se nevyplácí. Vylez a bojuj, a neschovávej se jako kluzká fretka."
Chvíli to trvalo, ale nakonec, ke všeobecnému zděšení mezi rodinou a všeobecnému nadšení mezi asi pěti Smrtijedy, se přece jen Alexander Denken vypotácel před nezvané.
Ozval se pobavený sborový nádech, a sborový vyděšený výdech.
Sam se pokoušel postavit se k otci, ale čtvery ruce mu v tom urychleně zabraňovaly. Tato situace mu byla skoro důvěrně známá, přestože jí nikdy nezažil. Uvědomil si však, že i když je neozbrojený a velmi nezkušený, touží po tom, stát otci po ruce, kdyby potřeboval pomoc. Jako by se již nikdy nechtěl schovávat se za jiné.
Cítil, jak se mu po zádech začínají přelévat krůpěje potu. Cítil, jak ho v zádech začíná mrazit a začíná se nekontrolovatelně třást. Dva sourozenci jej vyděšeně beze slov pozorovali. Ihned si uvědomili, že se s bratříčkem zase něco děje, a tak si Chris uvolil svůj plášť a zabalil do něj malého Sama až po uši, přičemž ho pevně objal a začal s ním houpat ze strany na stranu. Ten se o něj pevně opřel a nechal se unášet podvědomými myšlenkami, které už jednou spatřil. Nakonec jeho vědomí obalila tma.
Ve tmě uslyšel povědomý hlas: "Jen spinkej, maličký. Hlídám tě, jako bys byl moje děťátko, jen spinkej. Slibuji, že se nikomu z tvé rodiny tady nic nestane."
Sam hlas poznal, vždyť to byl první hlas, který kdy v životě slyšel.
Nebo to bylo ještě předtím?? Nevěděl. Cítil akorát, že je unavený a ukolébaný tím tichým milým hlasem blaženě usnul.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 tomasek tomasek | 13. ledna 2008 v 17:45 | Reagovat

supr :) hezka kapca snad bude brzo dalsi?

2 Eržika Eržika | 13. ledna 2008 v 18:48 | Reagovat

Ani jsem nedoufala, že se tady objeví nějaké pokračování. Je to moc pěkně napsané. Povídka sama o sobě je moc hezká ;o)

Doufám, že nenastane nějaká další dlouhá odmlka, protože jsem moc zvědavá, jak se bude pokráčko vyvíjet. =o)

3 Siria Siria | 13. ledna 2008 v 19:58 | Reagovat

Fíha, tak nějak jsem ani nedoufala, že se tady ještě někdy něco objeví. Ale jsem ráda. Kapitolka je pěkná, jen doufám, že na další nebudeme muset čekat tak dlouho (kde jsou ty časy, kdy jsme měli každý den kapitolku k Dědictví moci :-)))

4 Lucy Lucy | 13. ledna 2008 v 20:01 | Reagovat

moc pěkné jen doufám že budeš přidávat častěji a ne co půl roku!

5 pano pano | Web | 13. ledna 2008 v 22:30 | Reagovat

Po dlouhé době zavítá na tvé stránky a co nevidím. Přidáné pokračování mé oblíbené povídky. To je perfekní. Nevadí, že kapitola přišla tak pozdě. Jako autor sama vím, že každý den není posvícení. Člověk nemůže přidávat kapitolku co den, pokud chce mít i vlastní život. Všichni máme své trápení, tužby a přání.

Jinak poračování je výborné. Sice se těším až povídka více rozvine, však chce to trpělivost. Určitě si ráda počkám na další  kapitolu. :o)

6 Zizik Zizik | 14. ledna 2008 v 11:02 | Reagovat

Hezká kapitola.

7 Lexii Lexii | 14. ledna 2008 v 19:28 | Reagovat

No tak super myslela jsem,že se tu nic neoběví ještě dlouho,ale překvapila jsi mě a musím uznat že příjemně.Tak fakt díky a povedla se ti jako vždy. Nemůžu se dočkat pokráčka ,ale to čekaní za to stálo za to. tak budu čekat dál a možná se i dočkám.

8 reny reny | 15. ledna 2008 v 10:44 | Reagovat

Přiznám se, že jsem už neočekávala pokračováni. Proto jsem stráášně ráda, že se tu kapča objevila. Je fakt moc pěkná. Díky za ní. Musím přiznat, že si klidně zase nějákou dobu počkám až tu bude další kapča.

9 Malika Malika | 15. ledna 2008 v 20:14 | Reagovat

taky jsem nic nečekala, ale už jen ze zvyku jsem se sem koukla, protože se mi líbí jak píšeš, a taky se mi líbí tahle povídka.a tak jsem měla velkou radost že tu je další kapitola.snad tu další bude brzo:-)

10 Elis Elis | 17. ledna 2008 v 21:02 | Reagovat

Jsem ráda, že jsi konečně přidala. Už jsem se nemohla dočkat.  Jinak je to moooc hezké a už se těším na další.  :))

11 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 18. ledna 2008 v 8:55 | Reagovat

Další kapču, další kapču....

12 Mozkomor Mozkomor | 18. ledna 2008 v 18:15 | Reagovat

Hele, tak ty chceš desetislovnej komentář? Nemáš nárok, žádnej nedostaneš.

13 Mozkomor Mozkomor | 18. ledna 2008 v 18:16 | Reagovat

Je to moc pěkná povídka, jenom škoda, že přidáváš tak pomalu. Jsem zvědav, jak se to vyvine.

14 Lily of the valley Lily of the valley | Web | 18. ledna 2008 v 19:19 | Reagovat

To je skvělý, že jsi zase něco napsala... Jako obvykle, krása:)

Doufám, že budeš přidávat alespoň o trochu rychleji... (Aspoň jednou za půl roku:D)

15 Leonyda Leonyda | Web | 18. ledna 2008 v 19:55 | Reagovat

Vypadá to dost napínavě! Moc  čtivé :-)

16 Jantar Jantar | 19. ledna 2008 v 13:55 | Reagovat

Musím říct ,že jsem měla strach,že se povídku nebudu pamatovat a budu se muset vracet na začátek ,jak se mi to mnohdy stává.Vzpoměla jsem si na předchozí název kapitoly a tak jsem začala hned číst a k vému překvapení se mi celá povídka vynoříla v hlavě ,jako bych ji před nedávnem četla.Kapitola byla napínavá ,i když trochu krátká.To ,ale nevadí protože mi by ses nezavděčila ani dvěma kapoitolama najednou.Nejradši bych byla ,kdyby povídka kterou čtu a která se mi líbí byla už dopsaná a já nemuselas čekat na pokračování ,ale to určitě všichni .Jinak doufám ,že se tvá nechuť do psaní právě rozplynula a těším se na pokračování.

17 Stesii Stesii | 19. ledna 2008 v 23:32 | Reagovat

konečně další kapitolka, už sem si myslela , že se nedočkám, v každym případě je to skvělá kapitolka, ale čípak je ten hlas? to by mě dost zajímalo :D

18 erian erian | 20. ledna 2008 v 10:55 | Reagovat

paráda, vůbec jsem nečekala žádnou kapitolu, i když jsem v podvědomí doufala, tahle povídka se mi moc líbí a doufám, že ji dopíšeš, byla by to strašná škoda kdyby ne. Čí je ten hlas, to tuším a možná to i vím :-), přece jenom začátek si ještě pamatuji

19 Wigy Wigy | 21. ledna 2008 v 23:12 | Reagovat

Ježíš, štípňěte mě lidi někdo, já snad sním.... =oD

Nádherná kapitolka, vážně nemám slov... upřímě, mě docela překvapilo, když jsem ji tu našla=oD ale ani netušíš, jakou mi udělalo radost, že se tu objevila=oD Tak snad bude brzo další...=oD

20 cambera cambera | 25. ledna 2008 v 19:30 | Reagovat

Ty jo! Já jsem si už myslela že se tu už další neobjeví. Ale super! Chtěla bych další.

21 Lupus Lupus | 26. ledna 2008 v 19:33 | Reagovat

krásná kapitola, ale chtělo by to další

22 Pegy Pegy | 26. ledna 2008 v 23:29 | Reagovat

Nádherná kapča. Dlouho jsem tu nebyla a tak mě napadlo se sem podívat a hele kapča. moc za ni děkuji. a těším se na pokráčko:)

23 KiVi KiVi | Web | 14. února 2008 v 21:59 | Reagovat

tak tohle je hustý!!!! to asi ta smrt což??? no úžas...co nejrychlejc prosim napiš kapču aby sme se dozvěděli co se stalo :)

24 Sabriel Sabriel | 19. února 2008 v 20:27 | Reagovat

To je nádherný. A přesto že tam bylo hodně myšlenek, jak jsi podotýkala, tak jsem se v tom orientovala dost dobře... ;)

Poslední co chci říct, je : Není ta Smrt nějak proklatě hodná?!

25 Hany Hany | 29. února 2008 v 11:53 | Reagovat

Hezké, opravdu moc se mi to líbí. Doufám že na tuhle povídku nebudeš zapomínat a brzy se dočkáme  pokračování!!!

26 katy.kate katy.kate | Web | 2. března 2008 v 17:19 | Reagovat

moc hezká kapitolka

doufám, že bude brzy pokráčko!!

27 Abigail Abigail | 3. března 2008 v 17:17 | Reagovat

Krásné, krásné no prostě krásné. Jinak to snad ani vyjádřit nejde. Moc díky a rychle pokračuj. Snad nechceš nechat Sama spát tak dlouho ;D

28 Ar-lee Ar-lee | 13. března 2008 v 19:19 | Reagovat

Ježiši...to je nádherný!!! Moc krásný. Nevím co dál říct...

29 irene irene | 21. března 2008 v 11:40 | Reagovat

super a co další kapitolky???

30 Abigail Abigail | 22. března 2008 v 23:17 | Reagovat

Zase píši. Prosím přidej další kapitolku. takovou povídku jsem na netu ještě neviděla a moc by mě zajímala dále. a myslím, že nejsem sama, kdo by chtěl pokračování :D

31 bazilda bazilda | E-mail | Web | 26. března 2008 v 21:51 | Reagovat

teda fion jsem ráda, že jsi přidala kapitolku:) tak jen tak dál.......

32 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 29. března 2008 v 18:40 | Reagovat

Kéž by tu tak byla další kapitolka...

33 Lucia Lucia | 29. března 2008 v 19:01 | Reagovat

Pomaly som strácala nádej.... ale tá ešte žije aj ked je úplne nepatrná. Nevzdávaj to

34 Abigail Abigail | 1. dubna 2008 v 16:47 | Reagovat

Prosím, prosím, prosím další!!! :D

35 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 11. dubna 2008 v 22:37 | Reagovat

Nic...tu není.

PROSÍM DALŠÍ!!!

36 Janinka Janinka | 3. května 2008 v 19:51 | Reagovat

Jojojojojo!!! Kapitolka:) Moc pěkná, ale už si moooc přeji další pokračování;))))))

37 Simple Simple | Web | 6. května 2008 v 21:46 | Reagovat

prosím fiona pridaj už novú kapitolu. Je to unikátna poviedka so strašne super dejom. Fakt prosím pokračuj v tom....

38 Is Is | Web | 8. května 2008 v 16:41 | Reagovat

Prosím další kapitolku... tahle povídka je suprová! Jen tak dál!

39 Alexia Alexia | 25. června 2008 v 21:01 | Reagovat

Moc by som chcela dalsiu kapitolu please

40 Clowers.K Clowers.K | 2. července 2008 v 8:38 | Reagovat

Bude i další kapitolka?

41 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 29. července 2008 v 15:31 | Reagovat

Týjo.. :D Všechny kapitolky jsem přímo zhltla.. :D Strašně mě zajímá, jak se to vivyne dál...  Vidím, že tahle kapitola přibila hodně dávno.. tak doufám, že jsi s touhle povídku neskončila.. Strašně se těším na pokračování.. :)

42 sachistka sachistka | 2. srpna 2008 v 0:51 | Reagovat

Tak honem,  hynem, už se nemůžu dočkat, snad brzo přidáš další makáááám:-) nechci tě honit ale zvědavost je silnější

43 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | Web | 30. srpna 2008 v 20:40 | Reagovat

pokračování nebude??? :--((((

44 Hannah Hannah | 21. září 2008 v 19:47 | Reagovat

Absolutně dokonalé, přímo skvělé. Jen tak dál!!!Doufám, že co nejdříve bude další pokráčko.

45 Misikana Misikana | E-mail | 9. února 2009 v 19:29 | Reagovat

pROSÍM chci další kapitolu! Píšu povině komentář! Chci aby si Sam nebo Harry vzpoměl na svou minulost! Pochopil to! Notak Ty jsi na povídku     zapoměla! Máš dlouhou přestávku! Zkus pokračovat! Mě se tahle povídka Líbí! Je skvělá!!!

46 monako monako | 23. února 2009 v 16:02 | Reagovat

Ta povídky je skvělá!!! Rychle prosím další kapitolu.

47 likvidator likvidator | 24. dubna 2009 v 11:38 | Reagovat

Skvělá povídka. Jenom by to chtělo pokračovat v ní dál.

48 Avatar Avatar | E-mail | 2. srpna 2009 v 1:24 | Reagovat

Skvělí dílek :-) k dokonalosti chybí jen další dílek :-)

49 Zuzik Zuzik | 29. října 2009 v 14:48 | Reagovat

suprovka kdy bude další díl?

50 Sussanah Sussanah | E-mail | 20. ledna 2010 v 11:13 | Reagovat

Nádhera,ježiš jsem nenormální. Celou kapitolu vždy čtu se zadrženým dechem,jak to nakonec dopadne. Těším se na další tak super kapču jako je tahle. Držím palce a doufám, že bude brzo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama