9. kapitola 2/2

7. srpna 2007 v 16:18 | Fionka
Harry ještě nikdy nezažil u jídla takové ticho, kromě u Dursleyových, kde na něj normálně nikdo nemluvil (pokud náhodou neprotestoval, to po něm řvali).

Dokonce i Ron s Fredem začali vypadat, že se nudí, pomyslel si. *Když jsou špióni unuděni*, představoval si Harry titulek v Týdeníku čarodějek. *od Rity Holoubkové*.
Pokud stále ještě píše. Poté co dojedli, rozhodl se, že už to déle nevydrží.
"No," řekl energicky, "bylo to skvělé, ale Hermiona a já máme dělat spoustu domácích úloh. Musím se na pár hodin ponořit do Lektvarů a neříkala jsi Hermiono, že Vám profesorka Vectorová dala nejmíň tunu úkolů z Numerologie?" Jeho oči se na ni úpěnlivě upíraly.
"Ach!" řekla náhle. "Ano. Tolik práce. Neuvěřitelné." Mohutně přikyvovala.
Viktor a Harry zaplatili účet (Hermiona s Viktorem diskutovala o zaplacení svého podílu, Cho Harrymu neřekla nic, když za ni zaplatil - přestože to byla ona, kdo ho pozval ven).
Všichni vstali k odchodu a když se dostali k východu, Harry si koutkem oka všiml, že Ron s Fredem se také zvedají. Zatímco šli zpátky ke hradu, Harry s Cho a Hermiona vpředu s Viktorem, Harry se rozhodl už nezkoušet Cho zatáhnout do rozhovoru - vypadala naprosto šťastná, že jde s ním ruku v ruce a užívá si pohledu na podzimní barvy.
Ron a Fred se skrývali asi čtyřicet stop za nimi. Jakmile se dostali do vstupní haly hradu, Harry podal Cho ruku, mohutně jí potřásl, děkoval jí za pěkný den a řekl jí, že by si to měli zopakovat hned příští víkend, ale myslel si *Je to ztracených pět hodin života*. Jak si potřásali rukama, u schodů do učebny lektvarů se vynořila Ginny.
Strnula, jakmile uviděla Harryho s Cho, nejprve svraštila čelo, pak ale vypadala šťastněji, když si všimla, že místo polibku na rozloučenou si jen potřásli rukama. Vlastně, vypadala jako by se chtěla smát, pomyslel si Harry, přičemž doufal, že to neudělá.
Pak přes rameno Cho uviděl Viktora a Hermionu a v duchu zasténal, tento plán moc dobře nefungoval... jejich polibek ve vstupní hale udělal z toho na nástupišti jen chabý pokus.
Když se oddělili, Harry si pomyslel, že Hermiona vypadá, jakoby se nemohla udržet na nohou. Cho šla po schodech směrem k Havraspáru, viděla konec Viktorova a Hermionina polibku a před tím než zmizela, vrhla na Harryho trochu ublížený pohled.
Viktor odešel, Hermiona stála v otevřených dveřích a dívala se za ním s nakrčeným čelem, přejížděje si spodní ret pravou rukou. Ginny se chystala jít k Harrymu a Hermioně, ale náhle se na stejných schodech, odkud se vynořila, objevil Draco Malfoy.
"Ginny!" zavolal, když vystoupal nahoru. "Zapomněla sis svůj hmoždíř s paličkou... "
Předal jí to, zatímco Harry s Hermionou překvapeně vrtěli hlavami. "Vy jste spolu byli v učebně Lektvarů?" zeptal se Harry nedůvěřivě, právě když Fred s Ronem vstoupili do dveří.
"Jo. A?" řekl Malfoy a přistoupil blíž.
"A co jste tam dole dělali?" chtěl vědět Ron.
"Domácí úkol z lektvarů," informovala ho Ginny upjatě. Ron pozoroval Malfoye zúženýma očima.
"A tomu mám věřit?" Harry se postavil po bok Ronovi a Fredovi čelem k Malfoyovi.
"Ano," řekl Malfoy, když uviděl, že Harry a Weasleyovi bratři představují spojenou frontu.
"Dělal jsem něco navíc, nechci být závislý jen na dobré vůli ředitele své koleje. Chci tím říct, že věřím, že Potter a mudlovská šmejdka si to spolu nebudou rozdávat na Famfrpálovém hřišti každé ráno... "
Harry a Ron zároveň popadli Malfoyovy ruce a přišpendlili ho ke kamenné zdi, oba vytáhli svoje hůlky a ukázali jimi na Malfoyův krk.
"Přestaň jí tak říkat Malfoyi," zasyčel na něj Ron. Malfoy se zle zazubil.
"Rone! Harry! Nechte ho!" ozval se neočekávaně Ginnin hlas. "On je můj kamarád!"
"Tvůj KAMARÁD?" zavyli Harry, Ron a Fred unisono.
"Hermiona je tvoje kamarádka," připomenul jí Harry.
"Nechte ho být," řekla pevně a Harry si náhle dokázal představit, jak se jednoho dne stane primuskou. Alice Spinnetová by pravděpodobně nedokázala vystupovat tak autoritativně, pomyslel si. Pustili ho a Ginny si stoupla před něj.
"Dobře víš, že tohle slovo nemám ráda... " řekla Malfoyovi tiše, ale přísně. Poprvé za tu dobu co ho Harry znal, vypadal Draco Malfoy zahanbeně. "Omlouvám-"
"Ne. Ne mě. Hermioně." Harry se pokoušel potlačit úsměv, byla tak odpovědná. Malfoy přešel k Hermioně a upřímně se jí zadíval do očí.
"Omlouvám se za to jak jsem tě nazval... Grangerová." "A... " podněcovala ho Ginny. "A už se to znovu nestane."
Hermiona zkřížila paže a bezvýrazně se na něj podívala. "Omluva přijata. Promiňte," řekla, zatímco se vydala po schodech do Nebelvírské věže. Harry, Ron a Fred tam zůstali, dokud Malfoy neodešel, nikdo z nich ho nechtěl nechat s Ginny znovu o samotě.
Ještě jednou se k němu otočila. "Děkuji ti za svůj hmoždíř a paličku, Draco."
*Draco*? Pomyslel si Harry. Ona mu říká *Draco*?
"Nemáš zač," usmál se na ni a Harry byl šokován, když viděl, že je schopen vyprodukovat i úsměv, který nevypadá afektovaně nebo jako ďábelský škleb. Pak předtím než definitivně zmizel na schodišti vedoucím do Zmijozelu vyslal směrem k Harrymu a Weasleyovým vražedný pohled. Právě v tom okamžiku, se z učebny lektvarů vynořil Neville Longbottom, opatrně nesl skleněný kelímek, který očividně vypadal že je horký, držel ho v rukavicích z dračí kůže. Na chvíli se zastavil, když uviděl ve vstupní hale postávat Harryho, Rona, Freda a Ginny.
"Děje se něco?" zeptal se, obezřetně hlídaje svůj lektvar - ten vypadal jakoby měl každou chvíli přetéct přes okraj nádoby.
"Byl jsi dole v Lektvarech s Ginny a Malfoyem?" chtěl vědět Ron.
"Jasně. Všichni jsme měli co dělat. Malfoy byl neuvěřitelně ochotný, vážně. Pomohl mi s tímhle lektvarem na podporu paměti, takže teď vypadá dobře... " Pokračoval nahoru do schodů a držel nádobu opatrně před sebou. Fred se na Ginny vyčítavě zadíval.
"Proč jsi nám neřekla, že jsi tam s Malfoyem nebyla sama?" Vypadala jako by se přeslechla.
"Proč jsem... co to má znamenat, soudní tribunál? Obtěžovali jste se na to zeptat? A i kdybych byla? Copak by to znamenalo, že děláme něco jiného než úkoly do lektvarů? Prostě mi pomohl i s tím mým." Vztekle se zadívala na Harryho a své bratry. Harry se naklonil k Fredovi a Ronovi, přičemž jim zašeptal,
"Co kdybyste se Vy dva ztratili... nechejte s ní promluvit někoho, kdo není její bratr, v pořádku?"
Ron nevypadal jakoby si myslel, že je to dobrý nápad, ale Fred přikývl a naznačil Ronovi aby jej následoval. Nakonec šel, ohlížeje se na ně přes rameno. Harry a Ginny šli po schodech trochu pomaleji.
"Omlouvám se ti za tohle všechno Ginny. Ron a Fred strávili den špionáží našich schůzek a já jsem ve skutečnosti byl na zatraceně pitomém rande... všichni jsme prostě byli napružení... "
"Takže to moc dobře nedopadlo," řekla tiše. "To je velice skromně řečeno. Nebudu tě nudit detaily, už jsem znuděný dostatečně. Tobě to neudělám."
Usmál se na ni a ona mu úsměv slabě vrátila. Pokračovali nahoru, pomalu a klidně. "Ale řekněme, že to pro mě byl šok, slyšet, jak říkáš Malfoyovi jeho jménem... "
Zastavila se.
"Vážně? Je to asi proto... že jsem na něj vždycky myslela jako na Draca. Jako Malfoye mám spíš zafixovaného jeho otce... "
"Dal ti deník Toma Raddlea," dokončil za ni Harry a také se zastavil. Pevně přikývla, potom zase pokračovala v chůzi.
"Když se nevychloubá, když kolem něj není spousta lidí, tak může být docela prima. Ve skutečnosti, v poslední době vypadá trochu... opuštěně. Nemá moc přátel ani mezi zmijozelskými."
"Někteří z nich musí být jeho přátelé. Famfrpálový tým si ho právě zvolil za kapitána." Ale pak si Harry připomněl nová košťata, která všichni drželi. Tenkrát nad tím nepřemýšlel.
"Dejme tomu. Ale vem si tohle: pomohl Nevillovi, což bys pravděpodobně nikdy neočekával, pomohl mě a přitom jsem Ronova sestra - víš moc dobře jaká zlá krev tady panuje."
"Takže... navrhuješ, abych uvěřil, že Draco Malfoy obrátil nový list?"
"Navrhuji, abys v případě pochyb spíš rozhodl v jeho prospěch."
"Dnes to bylo podruhé co řekl Hermioně *mudlovská šmejdko*. To mi moc nepomáhá rozhodnout se v jeho prospěch."
"No... o tom mám svou teorii... " Zastavil se.
"Cože?" Taky se zastavila.
"Myslím si, že by do ní mohl být... je to jen možnost... trochu zamilovaný."
"Co? Takže proto ji neustále uráží tím nejhorším možným způsobem?"
"No právě... myslím, že ví, že si ho nikdy ani nevšimne. Takže se pokouší sám sebe přesvědčit, že je nějak pod ním, protože nemá čistou krev... "
Vyrovnaně se na ni zadíval. "Ty máš čistou krev." Překvapilo ho, když zrudla.
"Nebuď směšný, Harry. Jsem taky Weasleyová... To by nebylo... to by... nebuď směšný," zopakovala nepřesvědčivě. Na schodech ho předběhla, tentokrát se pohybovala rychleji a Harry náhle zatoužil mít Moodyho magické oko, aby mohl vidět její výraz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kukajda kukajda | 9. srpna 2007 v 13:55 | Reagovat

Tý jo, chvíli to tu nehlídám, a co nevidím. Povídka, s jejímž pokračováním jsem se už před rokama rozloučila se najednou objeví tady a konečně bude mít pokračování! Chválím toho, koho to napadlo.

2 Medmedík Medmedík | Web | 14. srpna 2007 v 14:44 | Reagovat

Pekné pekné a ešte raz pekné, ale kedy bude ďalšie? Mh,?

3 Lucy Lucy | 14. srpna 2007 v 16:10 | Reagovat

je to fakt super moc se mi to libi ale........................prosímpokračování co nejdřív

4 III III | 15. srpna 2007 v 20:23 | Reagovat

hezké

5 Marg Marg | Web | 16. srpna 2007 v 14:31 | Reagovat

tak...tuhle povidku jsem cetla.tak pred dvema rokama:):D...

dobry no...

tady mate adresu kde je cela.... http://harrypotter.fanfiction.cz/search.php?rsvelikost=uvod&rstext=all-phpRS-all&rstema=1&stromhlmenu=1

6 Jantar Jantar | 17. srpna 2007 v 10:48 | Reagovat

Marg asi jsi nečetla celou první kapitolu ,kde autorka píše kde se povídka nachází a proč ji bude překládat.Okultní had I. je celý zkopírovaný ,to je napsáno i v nabídce na boku.Tady jde o to ,že autorka bude překládat druhou část ,která dopřeložená není a pro ty kdo povídku neznají by to nedávalo smysl.Jinak držím ti palečky Fion a už se těším na tvůj překlad.Jo ještě jedna malinkatá otázečka.Nešlo by něco udělat s barvou textu?Při dlouhém čtení  strašně bolí oči.Text nemá takové rozlišení ,nešlo by ho dát klasický bílý?

7 Marg Marg | 22. srpna 2007 v 0:09 | Reagovat

ja vim nejsem blba,cetla jsem to...

jen jsem to sem dala tem co nechtej cekat vis:D..

8 Lucy Lucy | 23. srpna 2007 v 11:17 | Reagovat

ahoj tak kdy teda bude to pokracovani hm?

9 kedar kedar | 23. srpna 2007 v 12:56 | Reagovat
10 Fion Fion | 23. srpna 2007 v 13:59 | Reagovat

Lidičky, teďka mám soustředěnía jsem celý den pryč až asi na půl hodiny, kdy nás pstí po obědě na vytrávení... takže je mi líto, ale čas vůbec není. Budu se snažit úřidat něco příští týden, už mám něco napsaný k dědictví....

11 Infarkt Infarkt | 26. srpna 2007 v 20:19 | Reagovat
12 aswe aswe | Web | 29. září 2007 v 17:51 | Reagovat

To je zajímavý!!!!!

13 Leonyda Leonyda | Web | 3. října 2007 v 21:12 | Reagovat

Suprová kapča, opravdu :-)

14 sachistka sachistka | 10. srpna 2008 v 21:08 | Reagovat

supr doufám že brzo bude další

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama