5. Kapitola 2/2

6. srpna 2007 v 14:21 | Fionka
"Sto nula!" zvolal Bill triumfálně, když se mu po desáté podařilo dostat Camrál přes mladšího bratra Charlieho.

Pak zařval a na poslední chvíli se vyhnul Potlouku odraženém od Hermioniny pálky. "Sakra, Hermiono!" hulákal. "Říkám to naposledy, jsme ve stejném týmu!"
"Jejda!" vřískla z opačného konce hřiště.
"Promiň!"
Celou hru slepě mlátila do Potlouků, většinou směrem k Harrymu, Ronovi a Billovi (aspoň to tak vypadalo), ačkoliv Fred a Ginny měli také několikrát namále. Harry létal v kruzích nedaleko Rona, který bránil, vznášeje se před prostřední ze tří obručí. Sledoval pole a hledal Zlatonku.
Ginny nevypadala, že by se starala o aktuální dění. Smála se něčemu co jí řekl George a oba peskovali Charlieho.
K Harrymu zmatku se ukázalo, že Charlie je otřesný brankář. Ron byl perfektní. Dejme tomu, Fred hrál jako útočník, což nebyl jeho post ve školním týmu, obvykle byl odrážeč po boku George. Ale Fred měl několik pěkných střel, které vypadaly, že by mohly zaručit pár bodů jeho týmu i když je Ron všechny zachytil. To na Harryho udělalo dojem.
Začalo ho opravdu zajímat, proč Fred rozdělil hráče tak jak je rozdělil. Hermiona byla hrozbou, nejvíce vlastnímu týmu, ale Bill byl jako útočník docela působivý a Ron se zdál jako brankář nedostižný. Přestože každý Camrál přešel přes Charlieho, George byl dobrý odrážeč, ale polovinu času strávil vyhýbáním se divokým Potloukům přilétajících od Hermiony a Fred nebyl schopný prohodit Camrál přes Rona.
A to nechali Harryho jako chytače soupeřům a do svého týmu si vzali Ginny. Proč mě Fred nechtěl do svého týmu? uvažoval... pak zamrkal a najednou tu byla Ginny, s rozpálenou tváří létala kolem pole, triumfálně v dlani svírala škubající se Zlatonku a Fred, George a Charlie potěšeně hulákali.
"Vyhráli jsme - je to stopadesát ke stu!" křičel smějící se Fred. Harry zíral na Ginny.
Její dlouhé rudé vlasy se za ní vznášely, vypadala jakoby se nemohla přestat smát i kdyby chtěla a on cítil jak se mu tvář roztahuje širokým úsměvem, přestože ve Famfrpálu nebyl zvyklý prohrávat. Hermiona na něj hleděla zúženýma očima.
Zahráli si ještě tři další hry a pokaždé, když Harryho družstvo vedlo o sto bodů, Ginny chytila Zlatonku a vyhrál druhý tým.
Harry ji nikdy neviděl dokud ji nesvírala v dlani. Už byl skoro čas na večeři a druhý den ráno vstávali brzo kvůli cestě do Londýna (Ministerstvo jim poskytlo svoje auta), takže se rozhodli ukončit hru.
George, Fred, Charlie a Ginny se nepřestali smát. Bill poplácal Harryho po rameni.
"Měl jsem tě varovat," řekl mu. "Nebo jsem měl trvat na změnách v družstvech... " "Co?" Harry byl zmatený. "No, sázel jsem na tebe, Harry.
Pokud by ji někdo mohl předstihnout, tak jsem myslel, že určitě ty, poté co jsem viděl jak jsi loni dostal toho svého draka. A věděl jsem, že Ron jako brankář je nedostižný... "
"Chceš říct... "
"Ginny je eso!" Fred zavyl s neskrývanou radostí.
"Promiň, Harry. Bylo to hrozně zábavné vidět tě jak jsi se tvářil... " Charlie se chechtal. George položil ruku Harrymu na rameno.
"Víš, Harry," začal mu George vysvětlovat hlasem, kterým dokonale imitoval Percyho, "Ginny je eso. Rozený chytač, stejně jako Charlie. Může to dělat se zavřenýma očima nebo během spánku. Nikdy jsi proti ní neměl naději."
"Co jsi tím myslel, jako já?" zeptal se Charlie.
"Ještě jsem ji neporazil." Ginny zčervenala.
"Ale nikdy neměla zájem hrát ve škole."
"Všichni ti koukající se lidi... " zašeptala plaše a odmítala se podívat na Harryho.
"Ach!" vykřikl Fred, znějící jako Hermiona, když se snaží upoutat pozornost učitele, který ji ignoruje, aby ji vyvolal (obvykle Snapea).
"Ach, ach, ach!"
"Co ti je?" zavrčel na něj Bill.
"Právě jsem si uvědomil! Oliver je ze školy pryč, loni byl Pohár tří kouzelníků takže se Famfrpál nehrál a nikdo na to ani nepomyslel, ale my potřebujeme pro Nebelvír nového kapitána a nového brankáře!"
"Jasně," souhlasil Harry. "Na to jsem zapomněl... "
"A ty můžeš být náš nový kapitán, Harry!" vykřikl Fred triumfálně.
"Já? A co ty?"
"Uf, nechci tu zodpovědnost. Vyhánět lidi z postelí brzo ráno na tréninky, nudit je strategickými poradami... "
"A ty si myslíš, že JÁ v tom budu dobrý? Nikdy jsem se o strategii moc nezajímal - obvykle jsem se jen snažil najít Zlatonku.. "
"Ale Harry, ty máš moc! Můžeme mít kapitána Harryho Pottera, toho který porazil Ty-víš-koho! Harryho Pottera, vítěze Poháru tří kouzelníků! No tak, Harry--"
"Dobře, dobře. Ale... kdo vlastně rozhoduje o tom, kdo bude kapitánem?"
"Ostatní hráči. George a já budeme hlasovat pro tebe a řekneme o tom i ostatním. Nemyslím si, že to Alice bude chtít, je teď primuska. A Angelina a Katie po tom pravděpodobně taky netouží, takže zbýváš jenom ty."
"Samozřejmě, pořád potřebujeme brankáře... "
"Jako kapitán si ho můžeš vybrat." Harry se usmál na Rona.
"Pak chci Rona. Co Vy na to? Pochopitelně to není oficiální dokud nebudu zvolený kapitánem, ale všechno nasvědčuje tomu, že Fred s Georgem mysleli na všechno."
Přesto Ron po nabídce hned neskočil.
"No... to neznamená že bych nechtěl být brankář, ale raději hraji jako útočník. Nechci se chlubit, ale jsem v tom taky dost dobrý... "
"Tak dobře," přemýšlel rychle Harry. "Můžeš být brankář, ale zároveň taky rezervní útočník, v případě, že by se některému něco stalo. Potom... já můžu být náhradní brankář... "
pokračoval, zatímco si v hlavě představoval soupis hráčů. Pak náhle dostal nápad.
"A Ginny by mohla být náhradní chytač!"
Ginny s trhnutím zvedla hlavu, otevíraje pusu k protestu, potom ale zachytila Harryho prosebný výraz. Zavřela pusu zatímco hleděli jeden na druhého, nevadilo mu dívat se na ni tak dlouho dokud konečně neřekla... .
"Tak jo. Udělám to." Harry ji chytil do náruče a točil se s ní dokola, jako když včera večer vystoupil ze Záchranného autobusu.
Když ji zase postavil, byla úplně rudá a bez úspěchu zkoušela nedat najevo jak je bláznivě šťastná. Hermiona vypadala jako by jí z uší vycházela pára.
Ke všem se otočila zády a vlekla se zpátky do Doupěte aniž by s někým promluvila.
"Co to s ní je?" řekl Ron, zatímco sledoval její odchod.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leonyda Leonyda | Web | 26. září 2007 v 15:53 | Reagovat

Ou, čím dál napínavější :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama