4. kapitola 2/2

6. srpna 2007 v 14:07 | Fionka
"Ahoj, Ginny! Moc rád tě vidím. Děkuji za dárek k narozeninám," dodal, zatímco vytáhl svůj baziliščí amulet z pod trička, aby jí ho ukázal. Usmála se, vypadala potěšeně.

"Ron říkal, že máš hada... "
"Správně! To je Sandy." Svlékl si svou černou džínovou bundu. Měl na sobě černé tričko, kterému ustřihl rukávy a ukázal jí malého zeleného zahradního hada, obtočeného kolem nadloktí. Ginny pro jistotu ustoupila zpátky a pohladila Sandy.
"Je jemná na dotek," zašeptala. Potom přesunula svoje prsty k Harryho nadloktí, nad místo, kde byla omotaná Sandy a sledovala jimi obrys nově viditelných svalů, ale náhle stáhla svou ruku provinile zpátky a podívala se na něj. Zdálo se, že jejich tváře jsou velice blízko a v místě, kde se dotýkala jeho paže cítil mravenčení.
Co to je? Divil se Harry. Nejdřív Hermiona a já jsem skoro... teď Ginny vypadá tak pěkně a opravdu jsem si užíval, zatímco jsem ji držel a... Dveře se znovu otevřely a do zahrady vešel Ron Weasley. Oba, Harry i Ginny vyskočili a okamžitě od sebe odstoupili.
Hermiona došla k nim a bez úsměvu kývla na Ginny.
"Ahoj, Ginny." Ginny vypadala zmateně nad tak chladným přivítáním a pozdrav jí vrátila. Harry pozdravil Rona, který mu odpověděl celkem normálně, ale pak se objevil další chlad, mrzutý pozdrav mezi Ronem a Hermionou, který by se dal nejlépe popsat jako vzájemné zachrochtání. Ginny se na ně zmateně podívala, potom na Harryho, který jen zvedl obočí a pokrčil rameny.
Hrál si na nechápavého, moc dobře věděl, že Ron je na Hermionu pořád naštvaný kvůli její návštěvě u Viktora Kruma, zvlášť poté, co byla skoro unesena. Snape jí možná nevyčítal co se stalo, ale Ron asi ano, pomyslel si Harry.
Otočil se, aby se ještě rozloučil se Siriusem, ale ten už odešel. Potom, bez jakéhokoliv varování, se Záchranný autobus s hlasitým prásknutím rozjel a zmizel z dohledu. Všichni čtyři se otočili a společně zamířili ke kuchyňským dveřím, Ginny a Ron nesli Harryho kufr a Harry s Hermionou zase ten její.
Jakmile byli uvnitř domu, Harry okamžitě dostal velkou pusu od paní Weasleyové a pan Weasley a jeho synové ho poplácávali po zádech. Bill byl pořád stejný pohodář jak si ho Harry pamatoval, od jeho dlouhé zrzavé kštice a náušnice s kančím zubem až po oblečení rockové hvězdy a boty z dračí kůže.
"Ahoj, Harry. Jak to jde? A... "
Bill se náhle zarazil. "Ahoj, Hermiono," řekl pomalu, zatímco si ji pozorně prohlížel nahoru a dolů pohledem, který se Ronovi a Harrymu vůbec nelíbil.
Usmála se na něj a pohodila krátkými kadeřemi.
"Ahoj, Bille. Co dělají skřeti?"
"Vztekají se jako čerti. Ale co je to s tebou?" Usmívali se jeden na druhého. Harry vyhledal její oči, dívala se teď na Billa přesně tak, jak si předtím prohlížel on ji.
Rád by našel způsob, jak to přerušit, ale bylo to tak neočekávané, že z toho byl na rozpacích. Náhle dovnitř vpadli Fred a George.
"Hej, teda, Hermiono! vypadáš skvěle!" pronesl George vesele a Fred vyloudil hlasité vlčí zavytí. Všichni tři se rozesmáli.
Oba, Fred i George si se slovíčky hlavu nelámali; ani se nikde neschovávali zatímco dělali oči na děvčata. Byli stejně přímočaří, jako jejich příchod.
Hermiona se smála. "Díky, Jak se máte?"
"Co my?. Jaké to je, být přítelkyní světově známého hráče famfrpálu?" chtěl vědět Fred. Při zmínce o Viktorovi Ronova tvář zrudla a opustil kuchyň, zatímco si něco brumlal pod nosem.
"Ach, hmm, je to bezva," vykoktala. Charlie zašel k Harrymu a poplácal ho po rameni.
"Ale," řekl dvojčatům, "pomyslel Viktor Krum na létání, aby dostal svého draka? Vyhrál snad Viktor Krum Pohár tří kouzelníků?"
Všichni byli zticha. Potom Harry potichu řekl Charliemu: "Raději bych o tom nemluvil."
Charlie se otočil. "Ach, promiň, teď jsem do toho opravdu šlápl ... "
"Otevřít pusu, vložit nohu!" zavyli Fred s Georgem unisino.
"No tak, no tak," řekla paní Weasleyová, zkoušeje své syny usadit. "Neotravujte Harryho a Hermionu. Nechte je nejdřív zabydlet v jejich pokojích."
Pak se otočila k Hermioně. "Křivonožku asi do rána neuvidíš, zlatíčko. Je venku na lovu. Ale celé léto byl moc hodný."
Znovu očarovala kufry, aby létaly. "Tak jdeme, drahoušci. Poletí po schodech za Vámi."
Ginny vyšla nahoru a Hermiona ji následovala se svým kufrem. Ginny se na ni ohlédla přes rameno, pořád se zmatkem ve tváři. Ron nasměroval Harryho ke schodům, zlobně si měřil Hermioniny záda a vrčel. No, pomyslel si Harry, aspoň zatím na mě není nikdo naštvaný.
Sledoval Hermionu, jak vchází do Ginnina pokoje a zavírá dveře. On a Ron pokračovali nahoru až k vršku domu, do pěkně stísněného prostoru, který měl Ron zcela polepený plakáty Kudleyských Kanonýrů, jeho oblíbeného famfrpálového týmu, což dalo pokoji zřetelně oranžový odstín.
"Kde je Percy?" zeptal se Harry zatímco pokračovali do Ronova pokoje kolem zavřených dveří. Ron žuchl na jednu postel.
"Na schůzce. Měl by být brzy zpátky, nebo si to pěkně schytá. Přestože už je ze školy venku, máma říká, že dokud bude bydlet pod touhle střechou…. vzpomínáš si na Penelopu Clearwaterovou? Byla Havraspárský prefekt."
"Jasně."
"No, tak ta teď dělá pro Týdeník čarodějek, redakční asistentku nebo tak něco. Myslím si, že její práce se skládá z roznášení dýňového džusu na schůzích a pomáhání při volbě vítěze ceny Za nejkouzelnější úsměv… Všiml sis, že Zlatoslav Lockhart ji pořád ještě každý rok vyhrává? Na chvíli spolu přestali chodit když ukončili školu, ale pak na sebe narazili na nějaké párty a tam se dali zase dohromady. Dostala vlastní byt ve vesnici v Dorchesteru a máti je z toho jak na jehlách... "
Harry tiše seděl na druhé posteli a zkoušel věnovat pozornost Ronovu vyprávění, ale jeho mysl bloumala...
" Tak co myslíš, Harry? Harry?"
"Co?" řekl Harry zmateně.
"Promiň, jsem asi utahaný... "
"Řekl jsem: Jsou pořád Hermiona s Krumem pár? Říkala mi o jeho práci s Kanonýry. Věříš tomu?" Harry opatrně zvažoval slova.
"No, ona s ním nechce zůstat. Říkala, že k němu necítí to samé jako on k ní." Ron vypadal, že ho to velice potěšilo, ale raději se to pokoušel zamaskovat.
"Taky říkala, že se s ním necítí bezpečně. Však víš, celá ta věc s únosem."
"Já vím!" vykřikl Ron, vyskočil na nohy a přecházel tam a zpátky přičemž se musel v polovině hrbit - měřil teď víc jak šest stop a strop se u stěny sešikmoval až na čtyři stopy.
"Měl na ni dávat mnohem větší pozor! Nehledě na to, že už je dost starý a může používat kouzla kdykoliv si zamane, na rozdíl od ní ! Co si o sobě vůbec myslí?"
Harry mu neřekl o Hermionině podezření, že by Viktor Krum mohl spolupracovat s únosci. "Jo, taky říkala, že už mu to Snape vpálil."
"Snape?"
"Setkali se se Siriusem v Bulharsku. A on přivedl Hermionu a její rodiče ke mně domů. Měls mě vidět jak jsem nadskočil, když jsem otevřel dveře a uviděl ho tam." Ron se rozesmál.
"Ano! Přál bych si vidět tvůj obličej!" Držel se za břicho a převalil se na postel, pak se postavil a znovu se podíval na Harryho.
"Takže se s ním chystá rozejít." Harry mu vyložil Hermioninu nesnáz a také plán hromadné schůzky.
"Za sebe jsem jí to už slíbil. Myslíš, že byste ty a Ginny mohli jít taky a možná ještě Fred s Georgem?"
"Asi jo. Kromě George. On teď chodí s Angelinou."
" S Angelinou? Nebyla na vánočním plese s Fredem?"
"Jasně a pak si ještě spolu párkrát vyšli, ale jednou se ti dva vyměnili... znáš je, takové ty věci s dvojčaty, jen z legrace... a ona obrátila s tím, že má raději George. Fred to vzal v pohodě."
"A to se pořád... vyměňují?"
"Nevím. Angelina je asi pozná, myslím. Zřejmě v nich musí vidět nějaký rozdíl, když se rozhodla, že má raději George."
Harry se náhle cítil hrozně unavený. "V kolik se chystáme jít na Příčnou ulici?"
Odstrojil se a vlezl si do postele. Ron ho napodobil. "Hned po snídani. Letaxem. Ale nezdržíme se dlouho. Jakmile se vrátíme zahrajeme si famfrpál. S Billem a Charliem budeme na každé straně čtyři, pokud se přidá i Hermiona."
"Myslíš? Nesnáší lítání na koštěti. Ginny ho hraje taky?"
"Jéje, Ginny určitě. Ty jsi ji ještě hrát neviděl, co?"
Harry zavrtěl hlavou. Ron se zašklebil, ale okamžitě se zase ovládl. Harryho by zajímalo proč.
"Takže dobrou noc," řekl rázně a zhasl světlo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leonyda Leonyda | Web | 26. září 2007 v 15:11 | Reagovat

Páni, tomu se teda říká zamotaná povídka :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama