Kapitola 60.- Rychlejší než vítr

10. července 2007 v 13:37 | Fionka |  Harry Potter a dědictví moci
Tak jste se zase jednou konečně dočakli další kapitolky. teďka o prázdninách budu mít snad víc času a kapitolky budou možná přibývat rychleji. Doufám, že se vám bude líbit.
Po dočtení se můžete podívat do Galerie- obrázky z HP a DM-jsou tam nové fotečky.
Prosila bych o komentáře, je to pro vaše dobro=))) čím víc komentářů, tím víc mě to inspiruje k dalšímu psaní. prosím, ať jsou komentáře delší než dvě nebo tři slova, ju?? Díky moc...teď už si jí užíte...

Nikdo z nich na nic nečekal. Vešli dovnitř a ihned se začali rozhlížet na všechny strany, odkud se ozývalo hlasité frkání a řehtání.
Dvojčata na nic nečekala a začali děvčata po stáji provázet. Bylo jim naprosto jedno, že to tam ani jeden z nich nezná.
Vedli je po cestičce mezi jednotlivými boxy a všechny koně si pozorně prohlíželi.
"Ale, ale, mládeži, kde jste se tu vzali?" ozval se hlas z jednoho boxu, který byl otevřený.
"Jednoduše jsme neodolali, a museli jsme se konečně přijít mrknout na výkvět koňské rasy," odpověděl s úsměvem Lupus a přiblížil se k muži natolik, aby mu mohl podat ruku.
"Jsem Daniel Lisso," přestavil se.
"Já jsem John Dermond, stájník. Tak vás konečně poznávám mládeži. Už jsem toho o vás docela dost slyšel."
"Jo, to je nám jasné," přidal se do rozhovoru Falco a také si potřásl s mužem rukou, "Já jsem Damien Lisso," vysvětlil, i když mu bylo jasné, že je to zbytečné. Muž se usmál téměř bezzubým úsměvem, ale nic neřekl.
"A tohle je Ginny Weasleyová a Charlotte Dowliová," představil i dívky, které se k tomu moc neměly. Nejspíš jim bylo divné představovat se člověku, kterého už nejspíš nikdy neuvidí. S tím Damien a Daniel neměli problém, protože je to jejich domov.
"Určitě jste se nepřišli jenom dívat, co? Jistě jste si přišli i zajezdit. Líbil se vám některý kůň, když jste tudy procházeli? Můžu vám zaručit, že jsou všichni klidní a poslušní, a všichni jsou navyklí i na dámské sedlo," započal přednášku na téma zdejší koně.
"Ehm," vyloudil ze sebe Falco. "Sice jsme se původně přišli jenom dívat, ale proč si nezajezdit, že?" Hodil na ostatní pohled s názvem "prosík".
Jeden po druhém nakonec souhlasili s tím, že se na chvíli projedou. Vypadalo to, že Falco každou chvíli vzlétne k nebeským výšinám. Vždycky měl hrozně rád všechny zvířata, ale nikdy nemihl žádné mít. Teďka měl Devi (fenečku, jestli jste nezapomněli) a nyní si mohl dokonce i rajtovat na koni.
John dal zavolat pár chlapů z vedlejších stájí, aby šli s mladými vybrat ty pravé koně a pomohli je osedlat.
Nakonec to dopadlo tak, že dívky si vybrali klisny, zatímco mladíci hřebce.
Falcovi se již na první pohled zalíbil vraný bujný uhlově černý hřebec. Měl divoký pohled, a černovlasý mladík nepochyboval, že divoký určitě bude, i přes ujištění Johna, že to jsou beránci. Nechal si jej tedy vyvést a zjistil, že kůň má úžasnou běžeckou postavu, na které svaly jen hrají. Přistoupil k němu ze předu, aby o něm kůň věděl, a jemně mu položil ruku na hvězdičku na čele. Kůň ihned pochopil, kdo je jeho pán a narovnal ještě před chvilkou klopené uši. Dokonce se i krátce přátelsky zařehtal.
Naproti němu si Lupus vybral opak Falcova nového kamaráda, alespoň v barvě. Jeho kůň byl sněhově bílý, ale stejně stavěný a stejně dokonale krásný. I on měl v očích ten divoký pohled, který ale zmizel hned, jak se ho jeho nový pán dotkl.
Notechis si nechala vyvést klidnou klisničku barvy palomino (kdo neví, tak to je pískově béžová). Klisnička na svou paní upřela oddaný pohled, a zatímco ji stájník sedlal (mimochodem pánským sedlem, jak si děvčata přála), nadšeně něco hledala Not ve vlasech.
Felis trvalo vybírání nejdéle, ale i ona se nakonec dopracovala výsledku. S úsměvem si vyvedla ze stáje grošovanou klidnou klisničku, která byla stejně nadšená, jako ta Notechisina.
Když si John všimnul, jaké koně si vybrala dvojčata, div se smíchem nezadusil. Po pár namáhavých nádeších jim to vysvětlil: "Tihle dva koníčci, to jsou div. Jsou to dvojčata- z jednoho vrhu- stejně jako vy dva. A stejně jako vy dva, každý úplně jiný, ale přitom tak stejní. Tak trochu jsem tušil, kam vás srdce ponese, když k sobě máte tak blízko. Tihle koně se totiž navíc narodili stejnou noc, jako vy. Už jako hříbata byli vůdcové, a to nejen dalších hříbat. Respekt z nich měli i silní velcí hřebci. Bohužel na nich ještě nikdo nejezdil, protože jsou moc divocí. Málokoho k sobě pustí a ještě méně lidí se jich může dotknout. Bylo mi ale jasné, že když na ně někdo dokáže vsednout a jezdit na nich, tak to budete vy dva."
Se smíchem a slovy: "Osedlejte si je sami, nebudu své chlapy posílat k těm bleskům." Jim podal dvě sedla a uzdečky a poodešel je sledovat z bezpečné vzdálenosti. Děvčatům samozřejmě všichni s nadšením pomáhali.
"Mimochodem," zavolal ještě John z dálky, "Ten černý se jmenuje Asterion a ten bílý Antar."
Otočil se k dívkám a i na ně zavolal: "Ta grošovaná se jmenuje Sappho a ta palomino je Sagitarii. Pán je všechny pojmenovává podle hvězd nebo komet," dodal na vysvětlenou.
Po chvíli namáhání byli se sedláním všichni hotovi, dokonce i Lupus s Falcem. Vyvedli koně do obrovské ohrady na druhé straně stájí. Konec hrazení ani nebal vidět, a tak dostali vysvětlení, že konec je až daleko za lesem. Falco ještě poprosil Johna, jestli mu na chvíli nepohlídá Devi. Stájník souhlasil a fenečku převzal.
Všichni nasedli. Nikdo z pracovníků stájí nezakrýval údiv, že se to dvojčatům podařilo, a to ještě tak snadno. Pro jistotu stejně měli připravenou rychlou pomoc v podobě hůlek zastrčených v rukávu- přece nenechají syny svého šéfa zemřít ošklivou smrtí rozdrcením hlavy koňskými kopyty.
Poté mladíci koně pobídli do lehkého klusu a upalovali pryč s dívkami těsně v patách.
"Páni, to je úžasný, co?" rozplýval se Falco, zatímco klidně vysedával.
"Jo, to je mnohem lepší, než když jsem musel jezdit s Malfoyovými na projížďky s kouzelnickou šlechtou. To muselo být v kroku se zády rovnými jak pravítko. Teď trochu zrychlíme, souhlasíš Antare?" poplácal hřebce po krku. Bylo vidět, že oba dva neuježdění hřebci poznávají něco jiného než volný trysk bez zátěže. Nevypadalo to ale, že by jim to vadilo.
"No tak, kluci, dáme si závody na konec ohrady, jo. Když tam budete první dostanete odměnu, a když tam budeme první my, tak si tu odměnu vybereme. Souhlasíte?"
Mladíci se na sebe podívali s šibalským úsměvem. "Dobrá, ale my víme naprosto jistě, že tam budeme první. Nebylo by to spravedlivé…"
"…A proto jeďte napřed. Dáme vám náskok…řekněme k tomu lesu. A nezapomeňte, že se má jet po cestě, v lese by si koně polámali na kořenech nohy," dopověděl Lupus.
"Tak jeďte, my vyrazíme až tam budete, takže se neohlížejte. Stejně budeme za chvíli před vámi," usmál se Falco, který stejně jako bratr cítil na koni nevídanou lehkost a jistotu. Jako by na koni sedíval odjakživa.
Dívky vyrazili vpřed klusem, aby se koně předčasně neunavili. Přesně v okamžiku, kdy dojeli k myšlené hranici lesa, zaslechli dvojité hlasité zaržání, dvojitý hlasitý smích a dupot osmi nohou.
Dvojčata vyrazila. Nemuseli své koně ani nijak moc popohánět, protože ti jako by věděli, že jde o závod, na konci kterého jde o cenu. Z stoje přešli rychlým skokem rovnou v trysk a hnali se po rovném povrchu přímo k cestě v lese. Chlapci se skrčili do husté rozevláté hřívy, aby snížili odpor větru a nebrzdili tak své kamarády v závodu s větrem. Zanedlouho se před nimi opravdu objevili děvčata na svých klisnách.
Mladíci kolem nich projeli s vítězným úsměvem na rtech. Koně tryskali opravdu famózní rychlostí. Dokonce by to vypadalo, že se při běhu vůbec nedotýkají země kopyty, kdyby nebyly slyšet jejich nárazy na hliněnou podušku.
Dvojčata se zanedlouho dostala ven z lesa, ale tryskali pořád dál, a užívali si krásného pocitu dokonalé rychlosti.
Pod sebou cítili, jak se mohutné svaly jejich ořů napínají a zase povolují. Krajiny kolem nich splývala v jednu dlouhou všebarevnou šmouhu. Po pár kilometrech ( nebo mílích, jak chcete) dva první jezdci ucítili, jak se skoky koně natahují. Před sebou zahlédli vysoké hrazení.
Teprve v okamžiku, kdy už střet s hrazením byl nevyhnutelný si mladíci uvědomili, co chtějí koně udělat. Ani jeden se jim v tom nesnažil zabránit, spíš naopak. Nahnuli se více dopředu, aby své těžiště umístili výše a koním tak ve skoku vysokém nebránili.
Poslední nádech a skok.
Koně se až s akrobatickou lehkostí přenesli přes obrovskou překážku. Ostatní koně by v tomto skoku neměli šanci, ale tito zřejmě neměli větší problém.
Dvojčatům se zdálo, že skok trvá až neuvěřitelně dlouho.
Dopad byl horší. Chlapci si přivykli na běh, při kterém otřesy nebyli skoro cítit, teď se však oba nahnuli dopředu, a oba ze sedla vyletěli. I jejich akrobatické číslo se vyvedlo- ze skoku vysokého do kotoulů. Po třech rychlých otočkách se zastavili ve vysoké, měkké a voňavé trávě, kde zůstali vyčerpaně ležet. Oba zhluboka dýchali, ale když se nad nimi objevili dvě koňské hlavy- jedna černá a jedna bílá- začali se bláznivě chechtat (ne, nebojte, hlavu si při pádu kryli).
"To byla jízda. To si někdy musíme zopakovat."
"Souhlasím, ale bez toho pádu. To musíme trochu vylepšit," chlámal se nad svým vzdušným letem Lupus.
Zanedlouho slyšeli příjezd dalších dvou koní. Ty ale zastavili před ohradou.
"Falco, Lupusi? Kde jste?" slyšeli Notin hlas.
"Tady! V trávě," zakřičel na oplátku Falco.
"Falco, tráva je docela široký pojem nemyslíš? Nechceš to trochu upřesnit? A co dělají ty koně na druhé straně přehrady? Jak se tam dostali?"
"Tady, v trávě pod koňmi. A dostali jsme se sem vzduchem. Přes ohradu," dodal.
Slyšeli, jak Felis a Not ohradu podlézají, a zanedlouho se objevili obě dívky nad nimi.
"Přes ohradu? Oni jí přeskočili?" vydechla obdivně Felis.
"Jo. A my jim přitom asistovali," přisvědčilo druhé dvojče.
"A na zemi jste se ocitli dobrovolně nebo nedobrovolně?" ptala se dál Felis, protože si všimla uválené trávy.
"No, dobrovolně, samozřejmě,"přisvědčovali dvojčata až příliš rychle a zapáleně.
Obě dívky však jejich lež ihned prohlédli a začali se nahlas smát. Potom si ale uvědomili, že se jim něco mohlo stát a urychleně je šli zkontrolovat. Až na bolavá záda, bylo vše v pořádku, a tak se dali znovu do smíchu, tentokrát všichni čtyři.
"A co ta slíbená odměna," skuhral ublíženě Falco a nasadil psí očka.
Že jste to vy, déčka, tak ji dostanete," odvětila něžně Felis, nahnula se k Falcovi a něžně jej políbila. Podle uvolněného výdechu poznal Lupus, že Falco je na tom podobně. Potom se ale nechal unášet polibkem té, kterou tak moc miluje.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (107)
Zobrazit starší komentáře

1 Jantar Jantar | 10. července 2007 v 16:00 | Reagovat

Moc povedená kapitola ,je v ní cítit vaši lásku ke koním.Jsem napjatá ,kdy se dostanete k samotné soutěži.Už pár kapitol se nic nedělo ,tím myslím nějaká akce a tak mám takový dojem ,že si to šetříte na tu soutěž.Jinak bych chtěla moc poděkovat za odkaz na  Škrabalin blog.Díky za ní.

2 Fion Fion | 10. července 2007 v 16:19 | Reagovat

Díky moc.  Jojo, je pravda, že koně mám moc ráda. A nemusíš mi vykat, je mi teprve 16, tykání mi vyhovuje mnohem víc...

3 Jantar Jantar | 10. července 2007 v 17:18 | Reagovat

Já myslela ,že máš tenhle blog se sestrou a píšete spolu.Jestli ne tak jsem se spletla.Jinak tenhle nový blog je perfektní a už jsem ho chválila Škrabalo ,protože oba vaše blogy jsou netypické a padle mě dělané s láskou.

4 Fion Fion | 10. července 2007 v 17:39 | Reagovat

jj, s láskou určitě. A psát s setrou...to ssis mě musela s někým splýst, ta by mě nejraději zabila a pak vyhodila od počítače....nebo možná naopak=))))

5 Siria Siria | Web | 10. července 2007 v 18:14 | Reagovat

Po delší době opět kapča k téhle povídce. A co víc, hooodně povedená kapča. Náhodou mám taky ráda koně, takže jsi mi s ní udělala radost :-))) Doufám, že další bude co nejdřív.

6 Giner Giner | 10. července 2007 v 18:40 | Reagovat

Skvělá kapitola, moc se ti to povedlo:-) Doufám, že další kapitola bude dřívě než byla tato:-)

7 Lumedea85 Lumedea85 | 10. července 2007 v 18:51 | Reagovat

Naprosto úžasná kapitolka a vlastně celá povídka. Chodila jsem sem pavidelně a čekala a čekala na další pokračovaní. Tak jsem se dočkala a musím říct, že to stálo za to. Ale už se těším na to, až se rozběhne ten turnaj. Nechceš nadhodit, za jak dlouho by to mohlo být?????? Prosíííííííím

8 Fion Fion | 10. července 2007 v 19:09 | Reagovat

No, zítra chci napsat kapitolku k jiné povídce... tak možná pozítří, jestli do toho nic nevleze...

9 Sherina Sherina | 10. července 2007 v 20:00 | Reagovat

jůů kapitolka :) moc pěkná, ze začátku sem sice musela trochu povzpomínat o čem tahle povídka je, ale šlo to rychle :)

10 Tirael Tirael | Web | 11. července 2007 v 12:21 | Reagovat

hmm, tak zase jednou moc dobrý ;-)

11 element element | 11. července 2007 v 13:23 | Reagovat

krááása už jsem se nemohla dočkat další.

12 asaj asaj | 11. července 2007 v 14:20 | Reagovat

jee bych chtela videt ty kone =)....jinak mocky pekna kapca

13 Kaitlin Kaitlin | Web | 12. července 2007 v 10:05 | Reagovat

teda, kapitolka se ti opravdu moc povedla...=D hroozně se mi líbila

14 Hight Hight | 12. července 2007 v 16:25 | Reagovat

Jako je to dobre napsane libi se mi to ale nejak odbihas od lavniho tematu uz nekolik kapitol:-(

15 III III | 12. července 2007 v 16:39 | Reagovat

Perfektní

16 Aknel Aknel | Web | 12. července 2007 v 17:31 | Reagovat

Je to skvělá kapitola.Už se moc těšim na další a doufam,že bude co nejdřív.

17 Plaminek Plaminek | Web | 12. července 2007 v 20:24 | Reagovat

mno povidka se mi libi a dost....ale pripada mi ze se tam posledni dobou nic moc nedeje, ze zacatku mela ta povidka vetsi spad.

18 yaa yaa | 13. července 2007 v 10:23 | Reagovat

Asterion mi něco připomíná :-)))

19 Fion Fion | 13. července 2007 v 12:01 | Reagovat

Jj, tohle jméno se mi pro koně hrozně líbí, tak jsem tak pomenovala i toho z Tajemství černého úplňku .....=))))

20 Arcona Arcona | 13. července 2007 v 12:38 | Reagovat

moc hezký, jen ty obrázky v galerii mi na ty koně moc neseděj

1) jsou to dvě plemena a maj to bejt dvojčata

2) frís ani PRE mi neseděj k tý rychlosti ani k vysokejm skokům

21 bizon bizon | 13. července 2007 v 23:42 | Reagovat

Velmi pekna kapitola. Straaaaasne sa tesim na dalsiu.

22 MarS MarS | 14. července 2007 v 1:05 | Reagovat

fakt pohodicka a jak uz tu nekdo psal, trosicku se to vlece, ale aspon to neutece ;-) hezka kapitolka a novy web se Ti take moc povedl :-)

23 šibal šibal | 14. července 2007 v 16:51 | Reagovat

hezkýýý :-) :-)

24 Fion Fion | 14. července 2007 v 19:06 | Reagovat

To Arcona: No jo,no, já doufala, že se nenajde znalec koní...takže Pšššššt....

25 Cissy Cissy | Web | 14. července 2007 v 19:11 | Reagovat

To je ale hezká kapitola :D a co tvá další povídka? Bude hned po téhle? Co, co co co co co?

Jinak, dej si pozor na pravopisné chyby - hlavně i, y a shoda podmětu s přísudkem :D:D

26 Shamaniel Shamaniel | E-mail | Web | 15. července 2007 v 0:11 | Reagovat

Ahoj, kapitola je nádherná, je mi hodně sympatická ohledně těch koní:)

Ale i tak si dovolím pár výtek, bez svých rejpanců bych opravdu nemohla být:))

Zaprvé, neměla by tahle kapitolka být v pořadí 52.? Možná se pletu, ale s tou 60. trošičku přeskakuješ;)

No a zadruhé se mi moc nezdá, že by ti hřebci byli tak v klidu, když by byli dva a navíc měli tak blízko sebe klisny... to by asi bylo jak říkávám plašando následované letem vysokým a dalekým zároveň:)

No a zatřetí bych si troufla tvrdit, že ta dvojčata (koňská) jsou trochu... divná, protože těžko jsou sourozenci friesian a andalusian nebo co to jsou za plemena... kromtoho na takovou překážku by asi frís neměl... ééé, dobře, já už vážně mlčím:D

27 Fion Fion | 15. července 2007 v 14:47 | Reagovat

To Shamaniel: S těma plemenama- já vím, doufala jsem, že si toho nikdo nevšimne. No co, všichni nejsou znalci koní.

A ss tou kapitolou- je 60. Jenom jsem přidala 51, protože jsem na při stěhování zapomněla....

28 Gaba Gaba | E-mail | 17. července 2007 v 15:59 | Reagovat

Taaakžeee....celou powidku sem začala čist asik pred 3dny a zaujala me dokonale....jen mě zaraží že se nic neděje kolem woldemorta...přece jenom Brumbala se mu podařilo zneškodnit, tak by mela byt naka slawa, nebo neco podobnyho, ne??..ale to zaleží samozřejme na tobe jako na autorce.jinak píšeš fakticky sqěle..!!dobrej napad...harry a Draco sourozenci..-supeeer...takže pěkně pokračowanííí!!!!!

29 Lea150 Lea150 | 20. července 2007 v 10:55 | Reagovat

Je to užasný a piššššššššššššššš

30 bazilda bazilda | 24. července 2007 v 14:45 | Reagovat

krásný a romantický a originální a čtivé prostě sssssssuper

31 La certa La certa | 24. července 2007 v 23:02 | Reagovat

piš nebo se zbláznim

32 Barbora Káravá Barbora Káravá | Web | 1. srpna 2007 v 20:06 | Reagovat

Na takhle pěknou povídku se nenaráží každý den. Sama se snažím něco psát, ale oproti tvému dílu to je jenom nezáživný a nudný brak. Co dodat, jen tak dál!!!

33 Flammea Flammea | Web | 1. srpna 2007 v 21:16 | Reagovat

nádherná kapitolka. ale taky už se těšim, jak budou všichni soutěžit...

34 ok.line ok.line | Web | 2. srpna 2007 v 9:32 | Reagovat

ty máš jednu z nejlepších pvídek vůbec ale piš dááál prosíííííííííííííííííím ;)

35 Darlen Darlen | 4. srpna 2007 v 16:17 | Reagovat

úúžas

36 M. M. | E-mail | 4. srpna 2007 v 17:15 | Reagovat

super!!! pls co nejdřív další!!!

37 Medmedík Medmedík | Web | 11. srpna 2007 v 14:12 | Reagovat

Veľmi pekná poviedka :) a ešte krajšia kapitola. len píš ďalej..

38 Lucy Lucy | 12. srpna 2007 v 9:11 | Reagovat

kdy už konečně bude další kapča???

39 katie katie | Web | 17. srpna 2007 v 17:21 | Reagovat

skvělá kapitola

40 Ewelin Ewelin | Web | 25. srpna 2007 v 20:11 | Reagovat

je to vazne uzasny.....skvela kapitola......

joo pokud by vam to nevadilo , mrknete se na muj blog ,smaozrejme s povidkama o HP

41 Pheobe Pheobe | 29. srpna 2007 v 16:12 | Reagovat

Tohle je fakt úžasný takže doufám že to bude  pokračovat ju?? dikes papa

42 Eržika Eržika | 29. srpna 2007 v 21:38 | Reagovat

Čauky! Kdy bude pokračování??? Jsem už napnutá jak kšandy =o) A přidáš také kapču k Mezi nebem a peklem? Prosíííííííííííííííííííííííííííímmm!!!!!!

43 .Jacqline. .Jacqline. | 6. září 2007 v 15:05 | Reagovat

Prosím, dej tam další!!

44 Eržika Eržika | 6. září 2007 v 21:58 | Reagovat

Koukám, koukám, a pořád nic =,o(  Co je s tebou?

45 nestatna nestatna | 8. září 2007 v 15:29 | Reagovat

zobudkaj se plosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim. bitteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. per favoreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. sistotremaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. prožuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu. por favooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooor.  pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

46 Hilda Hilda | 8. září 2007 v 16:31 | Reagovat

Protože mají být v komentu víc, jak dvě slova, tak : prosím, prosím, prosím, prosím další kapitolu.

47 medmedík medmedík | Web | 9. září 2007 v 17:19 | Reagovat

Krásna poviedka, kapitola tiez nie je na zahodenie :P ... prave naopak je super ... som sa bola tak  kuknut ci si nahodou nepridala NOVU KAPCU a som zistila, ze som ti sem nehodila koment. Takze  som to musela hned napravit. :D

Je to fakt super... Len kedy bude pokracovanie? Dlho sa tu nic take neukázalo:(

Ta plosssssssssssssssiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmm New kapitolu pls. pls. pls. :)

48 AnnaRakouska AnnaRakouska | E-mail | 13. září 2007 v 18:16 | Reagovat

Ahoj,

tahle povídka je vážně úžasná. Přečetla jsem ji takřka jedním dechem. Ale jedno mi na ní vadí. Asi budu brečet. Béééééééé.  Není tu další kapitola? Kdy bude další?

49 Eržika Eržika | 17. září 2007 v 20:13 | Reagovat

Dalšíí!!! Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!!Dalšíí!!! Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!!Kapitolu!!! Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!Prosííímmm!!!

50 Leonyda Leonyda | Web | 11. října 2007 v 12:56 | Reagovat

S koníkama to bylo hezký, moc se mi to líbilo.

51 vikča vikča | 20. prosince 2007 v 18:44 | Reagovat

mmmmm GOOOOOOD stranka

52 Elrond Elrond | 22. prosince 2007 v 2:45 | Reagovat

co sem si dnes precetl koplet celou tvou povidku musim uznat , ze na tohle mas talent. Me se to dost libilo a je v tom videt taky laska ke zviratum kterou asi mas.

53 Olča Olča | 27. dubna 2008 v 14:03 | Reagovat

prosím pokračuj se psaním této povídky je super

54 sgbr sgbr | 3. srpna 2009 v 15:57 | Reagovat

Už celkem otravné bez čehokoli co jen trošku zaujalo, bez děje, bez dobrodružství , cíl žádný... nic

55 jjj jjj | 20. září 2009 v 1:00 | Reagovat

dohaje proc to nemuzes dokoncit dytmel bejt boj s voldym turnaj a tak...kde to je???

56 Ewelyn Dark Ewelyn Dark | Web | 28. listopadu 2009 v 20:56 | Reagovat

kraasna kapitolkaa uuplne ma tato poveidka uchvaatila!!!:D:D

57 Smithg585 Smithg585 | E-mail | Web | 31. srpna 2016 v 8:43 | Reagovat

Id  forever  want to be update on new  articles  on this  internet site, bookmarked ! . dfebddffegegdfee

58 Pharmk794 Pharmk794 | E-mail | Web | 1. září 2016 v 0:18 | Reagovat

Very nice site! <a href="http://apxoiey2.com/aosyxx/1.html">cheap goods</a>

59 Smithe149 Smithe149 | E-mail | Web | 14. září 2016 v 2:01 | Reagovat

Hi there, I found your site by way of Google while searching for a comparable matter, your web site got here up, it looks good. I have bookmarked it in my google bookmarks. cfeccdefeddkfgad

60 Smithb473 Smithb473 | E-mail | Web | 5. října 2016 v 3:13 | Reagovat

Hey. Cool post. There's a dilemma together with your website in chrome, and you may want to check this The browser will be the market leader and a huge component of other people will omit your great writing because of this issue. beedecaddcbddcdd

61 Smithb141 Smithb141 | E-mail | Web | 26. října 2016 v 1:13 | Reagovat

I have observed that in the world these days, video games include the latest popularity with kids of all ages. Periodically it may be extremely hard to drag the kids away from the games. If you want the best of both worlds, there are plenty of educational games for kids. Great post. kdeckdgkkabeeaeg

62 for for | E-mail | Web | 26. října 2016 v 10:11 | Reagovat

I am now not certain the place you're getting your info, however good topic. I needs to spend some time learning more or figuring out more. Thank you for magnificent info I was on the lookout for this information for my mission.

63 Smithd809 Smithd809 | E-mail | Web | 21. ledna 2017 v 10:02 | Reagovat

Regards  for helping out,  superb   information. ggdafdfkdeegfdef

64 remote_medical remote_medical | E-mail | Web | 2. února 2017 v 12:12 | Reagovat
65 viagra viagra | E-mail | Web | 2. února 2017 v 15:15 | Reagovat
66 irovel_online irovel_online | E-mail | Web | 8. února 2017 v 9:51 | Reagovat
67 cialis cialis | E-mail | Web | 17. března 2017 v 13:13 | Reagovat
68 my my | E-mail | Web | 4. dubna 2017 v 4:22 | Reagovat
69 online_pharmacy online_pharmacy | E-mail | Web | 8. dubna 2017 v 22:35 | Reagovat
70 viagra viagra | E-mail | Web | 10. dubna 2017 v 22:06 | Reagovat

Hour Delivery Uk this buying http://clia2online.com/ ,  on the net viagra cialis for ed london uk buy generic viagra .

71 brand brand | E-mail | Web | 10. dubna 2017 v 23:29 | Reagovat

Product Name: http://www.erectilepharm11.com/wp/ ,  for woman / Viagra for woman .

72 viagra_cheap viagra_cheap | E-mail | Web | 13. dubna 2017 v 23:52 | Reagovat
73 online_cialis online_cialis | E-mail | Web | 19. dubna 2017 v 14:21 | Reagovat
74 lilly lilly | E-mail | Web | 19. dubna 2017 v 23:24 | Reagovat
75 preise preise | E-mail | Web | 22. dubna 2017 v 11:14 | Reagovat
76 viagra viagra | E-mail | Web | 22. dubna 2017 v 19:45 | Reagovat
77 for for | E-mail | Web | 24. dubna 2017 v 3:45 | Reagovat
78 Onlinepvog Onlinepvog | E-mail | Web | 30. dubna 2017 v 18:05 | Reagovat

is there a 200 mg cialis

      <a href=http://priceofcialisrnx.com/>discount cialis</a>

    <a href="http://priceofcialisrnx.com/">online cialis</a>

    buy cialis generic super

79 Moisesvog Moisesvog | E-mail | Web | 1. května 2017 v 5:22 | Reagovat

buy viagra philippines - here

      http://viagrasaleznp.com/ - generic viagra

    <a href="http://viagrasaleznp.com/">order viagra</a>

    viagra otc

80 Gavrilavog Gavrilavog | E-mail | Web | 3. května 2017 v 20:06 | Reagovat

best site for cialis online

      http://canadacialisnvz.com/ - buy cialis online

    <a href="http://canadacialisnvz.com/">buy cialis</a>

    cialis 20mg de

81 Nadyavog Nadyavog | E-mail | Web | 4. května 2017 v 20:26 | Reagovat

viagra ou mieux

      <a href=http://viagraprofessionalnvz.com/>viagra super active</a>

    <a href="http://viagraprofessionalnvz.com/">viagra</a>

    generique du viagras

82 Nadyavog Nadyavog | E-mail | Web | 4. května 2017 v 20:51 | Reagovat

viagra plus express canada

      <a href=http://viagraprofessionalnvz.com/>viagra cheap</a>

    <a href="http://viagraprofessionalnvz.com/">cheap viagra</a>

    viagrapriceinkerala

83 Vikavog Vikavog | E-mail | Web | 8. května 2017 v 1:37 | Reagovat

effetto viagra naturale

      http://www.viagrarxp.com/ - cheap generic viagra

    <a href="http://www.viagrarxp.com/">generic viagra online</a>

    we recommend bio viagra herbal

84 Ellevog Ellevog | E-mail | Web | 12. května 2017 v 13:09 | Reagovat

pew charitable trusts payday loan

      http://loanbadoknpz.com/ - personal loans

    <a href="http://loanbadoknpz.com/">online loans</a>

    payday loans cash now

85 buy_viagra buy_viagra | E-mail | Web | 14. května 2017 v 13:32 | Reagovat

I really like your writing style, good information, thankyou for posting  D.

86 Annievog Annievog | E-mail | Web | 21. května 2017 v 2:50 | Reagovat

buy viagra birmingham

      <a href=http://cheapviagrazpn.com/>buy viagra online</a>

    <a href="http://cheapviagrazpn.com/">cheap viagra</a>

    viagra de buy to next day

87 buy buy | E-mail | Web | 21. května 2017 v 23:10 | Reagovat

Fckin awesome things here. I am very glad to see your article. Thanks a lot and i'm looking forward to contact you. Will you please drop me a mail?

88 me me | E-mail | Web | 22. května 2017 v 22:37 | Reagovat

Your goal is to breed all the different dragons

89 Moisesvog Moisesvog | E-mail | Web | 23. května 2017 v 1:29 | Reagovat

can you get viagra in greece

      http://buyviagracvz.com/ -  buy viagra

    <a href="http://buyviagracvz.com/"> buy viagra online</a>

    acheter du viagra en europ

90 Sethvog Sethvog | E-mail | Web | 24. května 2017 v 20:20 | Reagovat

cialis con alcohol

      <a href=http://cialisbuyvbz.com/>buy cialis online</a>

    <a href="http://cialisbuyvbz.com/">buy cialis online</a>

    ventas de cialis en toowoomba

91 Annvog Annvog | E-mail | Web | 26. května 2017 v 4:51 | Reagovat

comprar cialis online en madri

      http://buycialisfxz.com/ - cialis online

    <a href="http://buycialisfxz.com/">cialis cheap</a>

    buying cialis

92 Vasilyvog Vasilyvog | E-mail | Web | 27. května 2017 v 2:13 | Reagovat

the best place womans viagra

      http://viagrasoftrxtabs.com/ - viagra

    <a href="http://viagrasoftrxtabs.com/">cheap viagra</a>

    i recommend bio viagra herbal

93 Moisesvog Moisesvog | E-mail | Web | 30. května 2017 v 16:58 | Reagovat

rx cialis online

      http://cheapxcialis.com/ - online cialis

    <a href="http://cheapxcialis.com/">cheap cialis</a>

    cialis lowest prices

94 super super | E-mail | Web | 1. června 2017 v 15:10 | Reagovat

I feel like Im regularly seeking interesting features you just read about a number of subjects, but I handle to add in the blog among our translates every day when you

95 viagra viagra | E-mail | Web | 4. června 2017 v 15:03 | Reagovat

Nice post. I was checking constantly this blog and I am impressed! Extremely useful information specially the last part

96 Irishvog Irishvog | E-mail | Web | 7. června 2017 v 4:07 | Reagovat

cialis black scam

      http://buycialisko.com/ - buy generic cialis

    <a href="http://buycialisko.com/">cialis online</a>

    cialis online kaufen paypa

97 Corevog Corevog | E-mail | Web | 7. června 2017 v 21:34 | Reagovat

cialis superactive

      http://buyacialisonline.com/ - buy cialis

    <a href="http://buyacialisonline.com/">generic cialis</a>

    acheter du cialis achat

98 Andrewvog Andrewvog | E-mail | Web | 9. června 2017 v 19:06 | Reagovat

payday cash loans in maryland

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - no faxing payday advance

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no fax payday loan</a>

    tax exemption on personal loan

99 Andrewvog Andrewvog | E-mail | Web | 10. června 2017 v 1:41 | Reagovat

northstar lending

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no faxing payday advance</a>

    2500 dollar loan

100 Moisesvog Moisesvog | E-mail | Web | 11. června 2017 v 22:47 | Reagovat

payday loan hendersonville tn

      http://fastcashisok.com/ - payday advance

    <a href="http://fastcashisok.com/">faxless payday loan</a>

    no credit loans

101 Andrewvog Andrewvog | E-mail | Web | 12. června 2017 v 8:32 | Reagovat

short term loan guaranteed approval

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - online payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no faxing payday advance</a>

    cash advance hyde park

102 Andrewvog Andrewvog | E-mail | Web | 12. června 2017 v 9:36 | Reagovat

cash advance online no credit check

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - online payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no faxing payday advance</a>

    how to take out a short term loan

103 Andrewvog Andrewvog | E-mail | Web | 13. června 2017 v 0:33 | Reagovat

payday loan opelika al

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - no fax payday loan

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">payday advance</a>

    average payday loan amount

104 Andrewvog Andrewvog | E-mail | Web | 13. června 2017 v 10:49 | Reagovat

cash loans without a debit card

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - faxless payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">payday advance loan</a>

    payday loans in bmt tx

105 cheap_cialis cheap_cialis | E-mail | Web | 17. června 2017 v 8:48 | Reagovat

Appreciate you sharing, great blog post.Thanks Again. Really Cool.

106 viagra_online viagra_online | E-mail | Web | Pondělí v 0:11 | Reagovat

You have an incredibly nice layout for your blog, i want it to utilize on my site also .

107 viagra_online viagra_online | E-mail | Web | Středa v 23:42 | Reagovat

Vigamox Without A Script in Columbus

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama