Kapitola 60.- Rychlejší než vítr

10. července 2007 v 13:37 | Fionka |  Harry Potter a dědictví moci
Tak jste se zase jednou konečně dočakli další kapitolky. teďka o prázdninách budu mít snad víc času a kapitolky budou možná přibývat rychleji. Doufám, že se vám bude líbit.
Po dočtení se můžete podívat do Galerie- obrázky z HP a DM-jsou tam nové fotečky.
Prosila bych o komentáře, je to pro vaše dobro=))) čím víc komentářů, tím víc mě to inspiruje k dalšímu psaní. prosím, ať jsou komentáře delší než dvě nebo tři slova, ju?? Díky moc...teď už si jí užíte...

Nikdo z nich na nic nečekal. Vešli dovnitř a ihned se začali rozhlížet na všechny strany, odkud se ozývalo hlasité frkání a řehtání.
Dvojčata na nic nečekala a začali děvčata po stáji provázet. Bylo jim naprosto jedno, že to tam ani jeden z nich nezná.
Vedli je po cestičce mezi jednotlivými boxy a všechny koně si pozorně prohlíželi.
"Ale, ale, mládeži, kde jste se tu vzali?" ozval se hlas z jednoho boxu, který byl otevřený.
"Jednoduše jsme neodolali, a museli jsme se konečně přijít mrknout na výkvět koňské rasy," odpověděl s úsměvem Lupus a přiblížil se k muži natolik, aby mu mohl podat ruku.
"Jsem Daniel Lisso," přestavil se.
"Já jsem John Dermond, stájník. Tak vás konečně poznávám mládeži. Už jsem toho o vás docela dost slyšel."
"Jo, to je nám jasné," přidal se do rozhovoru Falco a také si potřásl s mužem rukou, "Já jsem Damien Lisso," vysvětlil, i když mu bylo jasné, že je to zbytečné. Muž se usmál téměř bezzubým úsměvem, ale nic neřekl.
"A tohle je Ginny Weasleyová a Charlotte Dowliová," představil i dívky, které se k tomu moc neměly. Nejspíš jim bylo divné představovat se člověku, kterého už nejspíš nikdy neuvidí. S tím Damien a Daniel neměli problém, protože je to jejich domov.
"Určitě jste se nepřišli jenom dívat, co? Jistě jste si přišli i zajezdit. Líbil se vám některý kůň, když jste tudy procházeli? Můžu vám zaručit, že jsou všichni klidní a poslušní, a všichni jsou navyklí i na dámské sedlo," započal přednášku na téma zdejší koně.
"Ehm," vyloudil ze sebe Falco. "Sice jsme se původně přišli jenom dívat, ale proč si nezajezdit, že?" Hodil na ostatní pohled s názvem "prosík".
Jeden po druhém nakonec souhlasili s tím, že se na chvíli projedou. Vypadalo to, že Falco každou chvíli vzlétne k nebeským výšinám. Vždycky měl hrozně rád všechny zvířata, ale nikdy nemihl žádné mít. Teďka měl Devi (fenečku, jestli jste nezapomněli) a nyní si mohl dokonce i rajtovat na koni.
John dal zavolat pár chlapů z vedlejších stájí, aby šli s mladými vybrat ty pravé koně a pomohli je osedlat.
Nakonec to dopadlo tak, že dívky si vybrali klisny, zatímco mladíci hřebce.
Falcovi se již na první pohled zalíbil vraný bujný uhlově černý hřebec. Měl divoký pohled, a černovlasý mladík nepochyboval, že divoký určitě bude, i přes ujištění Johna, že to jsou beránci. Nechal si jej tedy vyvést a zjistil, že kůň má úžasnou běžeckou postavu, na které svaly jen hrají. Přistoupil k němu ze předu, aby o něm kůň věděl, a jemně mu položil ruku na hvězdičku na čele. Kůň ihned pochopil, kdo je jeho pán a narovnal ještě před chvilkou klopené uši. Dokonce se i krátce přátelsky zařehtal.
Naproti němu si Lupus vybral opak Falcova nového kamaráda, alespoň v barvě. Jeho kůň byl sněhově bílý, ale stejně stavěný a stejně dokonale krásný. I on měl v očích ten divoký pohled, který ale zmizel hned, jak se ho jeho nový pán dotkl.
Notechis si nechala vyvést klidnou klisničku barvy palomino (kdo neví, tak to je pískově béžová). Klisnička na svou paní upřela oddaný pohled, a zatímco ji stájník sedlal (mimochodem pánským sedlem, jak si děvčata přála), nadšeně něco hledala Not ve vlasech.
Felis trvalo vybírání nejdéle, ale i ona se nakonec dopracovala výsledku. S úsměvem si vyvedla ze stáje grošovanou klidnou klisničku, která byla stejně nadšená, jako ta Notechisina.
Když si John všimnul, jaké koně si vybrala dvojčata, div se smíchem nezadusil. Po pár namáhavých nádeších jim to vysvětlil: "Tihle dva koníčci, to jsou div. Jsou to dvojčata- z jednoho vrhu- stejně jako vy dva. A stejně jako vy dva, každý úplně jiný, ale přitom tak stejní. Tak trochu jsem tušil, kam vás srdce ponese, když k sobě máte tak blízko. Tihle koně se totiž navíc narodili stejnou noc, jako vy. Už jako hříbata byli vůdcové, a to nejen dalších hříbat. Respekt z nich měli i silní velcí hřebci. Bohužel na nich ještě nikdo nejezdil, protože jsou moc divocí. Málokoho k sobě pustí a ještě méně lidí se jich může dotknout. Bylo mi ale jasné, že když na ně někdo dokáže vsednout a jezdit na nich, tak to budete vy dva."
Se smíchem a slovy: "Osedlejte si je sami, nebudu své chlapy posílat k těm bleskům." Jim podal dvě sedla a uzdečky a poodešel je sledovat z bezpečné vzdálenosti. Děvčatům samozřejmě všichni s nadšením pomáhali.
"Mimochodem," zavolal ještě John z dálky, "Ten černý se jmenuje Asterion a ten bílý Antar."
Otočil se k dívkám a i na ně zavolal: "Ta grošovaná se jmenuje Sappho a ta palomino je Sagitarii. Pán je všechny pojmenovává podle hvězd nebo komet," dodal na vysvětlenou.
Po chvíli namáhání byli se sedláním všichni hotovi, dokonce i Lupus s Falcem. Vyvedli koně do obrovské ohrady na druhé straně stájí. Konec hrazení ani nebal vidět, a tak dostali vysvětlení, že konec je až daleko za lesem. Falco ještě poprosil Johna, jestli mu na chvíli nepohlídá Devi. Stájník souhlasil a fenečku převzal.
Všichni nasedli. Nikdo z pracovníků stájí nezakrýval údiv, že se to dvojčatům podařilo, a to ještě tak snadno. Pro jistotu stejně měli připravenou rychlou pomoc v podobě hůlek zastrčených v rukávu- přece nenechají syny svého šéfa zemřít ošklivou smrtí rozdrcením hlavy koňskými kopyty.
Poté mladíci koně pobídli do lehkého klusu a upalovali pryč s dívkami těsně v patách.
"Páni, to je úžasný, co?" rozplýval se Falco, zatímco klidně vysedával.
"Jo, to je mnohem lepší, než když jsem musel jezdit s Malfoyovými na projížďky s kouzelnickou šlechtou. To muselo být v kroku se zády rovnými jak pravítko. Teď trochu zrychlíme, souhlasíš Antare?" poplácal hřebce po krku. Bylo vidět, že oba dva neuježdění hřebci poznávají něco jiného než volný trysk bez zátěže. Nevypadalo to ale, že by jim to vadilo.
"No tak, kluci, dáme si závody na konec ohrady, jo. Když tam budete první dostanete odměnu, a když tam budeme první my, tak si tu odměnu vybereme. Souhlasíte?"
Mladíci se na sebe podívali s šibalským úsměvem. "Dobrá, ale my víme naprosto jistě, že tam budeme první. Nebylo by to spravedlivé…"
"…A proto jeďte napřed. Dáme vám náskok…řekněme k tomu lesu. A nezapomeňte, že se má jet po cestě, v lese by si koně polámali na kořenech nohy," dopověděl Lupus.
"Tak jeďte, my vyrazíme až tam budete, takže se neohlížejte. Stejně budeme za chvíli před vámi," usmál se Falco, který stejně jako bratr cítil na koni nevídanou lehkost a jistotu. Jako by na koni sedíval odjakživa.
Dívky vyrazili vpřed klusem, aby se koně předčasně neunavili. Přesně v okamžiku, kdy dojeli k myšlené hranici lesa, zaslechli dvojité hlasité zaržání, dvojitý hlasitý smích a dupot osmi nohou.
Dvojčata vyrazila. Nemuseli své koně ani nijak moc popohánět, protože ti jako by věděli, že jde o závod, na konci kterého jde o cenu. Z stoje přešli rychlým skokem rovnou v trysk a hnali se po rovném povrchu přímo k cestě v lese. Chlapci se skrčili do husté rozevláté hřívy, aby snížili odpor větru a nebrzdili tak své kamarády v závodu s větrem. Zanedlouho se před nimi opravdu objevili děvčata na svých klisnách.
Mladíci kolem nich projeli s vítězným úsměvem na rtech. Koně tryskali opravdu famózní rychlostí. Dokonce by to vypadalo, že se při běhu vůbec nedotýkají země kopyty, kdyby nebyly slyšet jejich nárazy na hliněnou podušku.
Dvojčata se zanedlouho dostala ven z lesa, ale tryskali pořád dál, a užívali si krásného pocitu dokonalé rychlosti.
Pod sebou cítili, jak se mohutné svaly jejich ořů napínají a zase povolují. Krajiny kolem nich splývala v jednu dlouhou všebarevnou šmouhu. Po pár kilometrech ( nebo mílích, jak chcete) dva první jezdci ucítili, jak se skoky koně natahují. Před sebou zahlédli vysoké hrazení.
Teprve v okamžiku, kdy už střet s hrazením byl nevyhnutelný si mladíci uvědomili, co chtějí koně udělat. Ani jeden se jim v tom nesnažil zabránit, spíš naopak. Nahnuli se více dopředu, aby své těžiště umístili výše a koním tak ve skoku vysokém nebránili.
Poslední nádech a skok.
Koně se až s akrobatickou lehkostí přenesli přes obrovskou překážku. Ostatní koně by v tomto skoku neměli šanci, ale tito zřejmě neměli větší problém.
Dvojčatům se zdálo, že skok trvá až neuvěřitelně dlouho.
Dopad byl horší. Chlapci si přivykli na běh, při kterém otřesy nebyli skoro cítit, teď se však oba nahnuli dopředu, a oba ze sedla vyletěli. I jejich akrobatické číslo se vyvedlo- ze skoku vysokého do kotoulů. Po třech rychlých otočkách se zastavili ve vysoké, měkké a voňavé trávě, kde zůstali vyčerpaně ležet. Oba zhluboka dýchali, ale když se nad nimi objevili dvě koňské hlavy- jedna černá a jedna bílá- začali se bláznivě chechtat (ne, nebojte, hlavu si při pádu kryli).
"To byla jízda. To si někdy musíme zopakovat."
"Souhlasím, ale bez toho pádu. To musíme trochu vylepšit," chlámal se nad svým vzdušným letem Lupus.
Zanedlouho slyšeli příjezd dalších dvou koní. Ty ale zastavili před ohradou.
"Falco, Lupusi? Kde jste?" slyšeli Notin hlas.
"Tady! V trávě," zakřičel na oplátku Falco.
"Falco, tráva je docela široký pojem nemyslíš? Nechceš to trochu upřesnit? A co dělají ty koně na druhé straně přehrady? Jak se tam dostali?"
"Tady, v trávě pod koňmi. A dostali jsme se sem vzduchem. Přes ohradu," dodal.
Slyšeli, jak Felis a Not ohradu podlézají, a zanedlouho se objevili obě dívky nad nimi.
"Přes ohradu? Oni jí přeskočili?" vydechla obdivně Felis.
"Jo. A my jim přitom asistovali," přisvědčilo druhé dvojče.
"A na zemi jste se ocitli dobrovolně nebo nedobrovolně?" ptala se dál Felis, protože si všimla uválené trávy.
"No, dobrovolně, samozřejmě,"přisvědčovali dvojčata až příliš rychle a zapáleně.
Obě dívky však jejich lež ihned prohlédli a začali se nahlas smát. Potom si ale uvědomili, že se jim něco mohlo stát a urychleně je šli zkontrolovat. Až na bolavá záda, bylo vše v pořádku, a tak se dali znovu do smíchu, tentokrát všichni čtyři.
"A co ta slíbená odměna," skuhral ublíženě Falco a nasadil psí očka.
Že jste to vy, déčka, tak ji dostanete," odvětila něžně Felis, nahnula se k Falcovi a něžně jej políbila. Podle uvolněného výdechu poznal Lupus, že Falco je na tom podobně. Potom se ale nechal unášet polibkem té, kterou tak moc miluje.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (144)
Zobrazit starší komentáře

101 Andrewvog Andrewvog | E-mail | Web | 12. června 2017 v 8:32 | Reagovat

short term loan guaranteed approval

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - online payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no faxing payday advance</a>

    cash advance hyde park

102 Andrewvog Andrewvog | E-mail | Web | 12. června 2017 v 9:36 | Reagovat

cash advance online no credit check

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - online payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no faxing payday advance</a>

    how to take out a short term loan

103 Andrewvog Andrewvog | E-mail | Web | 13. června 2017 v 0:33 | Reagovat

payday loan opelika al

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - no fax payday loan

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">payday advance</a>

    average payday loan amount

104 Andrewvog Andrewvog | E-mail | Web | 13. června 2017 v 10:49 | Reagovat

cash loans without a debit card

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - faxless payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">payday advance loan</a>

    payday loans in bmt tx

105 cheap_cialis cheap_cialis | E-mail | Web | 17. června 2017 v 8:48 | Reagovat

Appreciate you sharing, great blog post.Thanks Again. Really Cool.

106 viagra_online viagra_online | E-mail | Web | 19. června 2017 v 0:11 | Reagovat

You have an incredibly nice layout for your blog, i want it to utilize on my site also .

107 viagra_online viagra_online | E-mail | Web | 21. června 2017 v 23:42 | Reagovat

Vigamox Without A Script in Columbus

108 payday payday | E-mail | Web | 27. června 2017 v 9:20 | Reagovat

Good blog! I really love how it is easy on my eyes and the data are well written. I am wondering how I could be notified whenever a new post has been made. I have subscribed to your feed which must do the trick! Have a nice day!

109 loans loans | E-mail | Web | 29. června 2017 v 8:11 | Reagovat

Good website! I truly love how it is easy on my eyes and the data are well written. I'm wondering how I could be notified whenever a new post has been made. I have subscribed to your RSS feed which must do the trick! Have a great day!

110 Maoisesvog Maoisesvog | E-mail | Web | 12. července 2017 v 18:52 | Reagovat

small loans small apr

      http://paydayfastnowz.com/ -  loans for bad credit

    <a href="http://paydayfastnowz.com/"> cash advance</a>

    cash loans tuscaloosa

111 Ellevog Ellevog | E-mail | Web | 13. července 2017 v 0:04 | Reagovat

legit online payday loans

      http://loansolobest.com/ -  loans for bad credit

    <a href="http://loansolobest.com/"> payday loans online</a>

    what is an unsecured term loan

112 Ellevog Ellevog | E-mail | Web | 13. července 2017 v 3:40 | Reagovat

short term loan asap

      http://loansolobest.com/ -  cash advance

    <a href="http://loansolobest.com/">payday loans</a>

    personal loan-payday

113 Ellevog Ellevog | E-mail | Web | 13. července 2017 v 8:56 | Reagovat

unsecured loans with bad credit rating

      http://loansolobest.com/ -  pay day loans

    <a href="http://loansolobest.com/"> payday loans online</a>

    i need a loan fast and easy

114 viagra_india viagra_india | E-mail | Web | 19. července 2017 v 5:27 | Reagovat

Some really  quality   blog posts on this  internet site ,  saved to fav.

115 cialis cialis | E-mail | Web | 31. července 2017 v 23:52 | Reagovat

Very informative post.Really thank you! Awesome.

116 online_loans online_loans | E-mail | Web | 5. srpna 2017 v 12:31 | Reagovat

You have brought up a very  excellent   details ,  regards  for the post.

117 pay pay | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 18:03 | Reagovat

I like this site its a master peace ! Glad I observed this on google. The definition of a beautiful woman is one who loves me. by Sloan Wilson.

118 online_cialis online_cialis | E-mail | Web | 8. srpna 2017 v 19:54 | Reagovat

This kind of game gives a real experience of building a farm and planting

119 online_viagra online_viagra | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 5:56 | Reagovat

Normally I do not read post on blogs, but I wish to say that this writeup very compelled me to try and do it! Your writing style has been surprised me. Thanks, quite great article.

120 generic_viagra generic_viagra | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 17:27 | Reagovat

griseofulvin isoelectric point

121 loans loans | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 22:12 | Reagovat

Nice read, I just passed this onto a friend who was doing some research on that. And he just bought me lunch since I found it for him smile So let me rephrase that Thank you for lunch! Whenever you have an efficient government you have a dictatorship. by Harry S Truman.

122 viagra viagra | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 11:00 | Reagovat

Heya i am for the first time here. I found this board and I find It really useful &amp it helped me out much. I hope to give something back and aid others like you helped me.

123 cheap_viagra cheap_viagra | E-mail | Web | 24. srpna 2017 v 10:37 | Reagovat

i love your blog and i think its going to my favorite!!i love viagra and cialis too!

124 viagra viagra | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 10:02 | Reagovat

This is why Facebook games are becoming more popular. The ease of use and dissemination of content, tagging

125 Virtuvog Virtuvog | E-mail | Web | 30. srpna 2017 v 19:41 | Reagovat

holland cialis

      http://buycialisoponline.com/ - cheap cialis

    <a href="http://buycialisoponline.com/">buy cialis</a>

    only here cialis 25mg

126 payday payday | E-mail | Web | 31. srpna 2017 v 15:21 | Reagovat

Every weekend i used to pay a visit this website, for the reason that i wish for enjoyment, for the reason

127 cialis cialis | E-mail | Web | 4. září 2017 v 2:49 | Reagovat

I like what you guys are up too. This kind of clever work and exposure!

128 loans loans | E-mail | Web | 6. září 2017 v 22:52 | Reagovat

If you are going for best contents like myself, just pay a quick visit this web page everyday since it offers feature contents, thanks

129 viagra viagra | E-mail | Web | 13. září 2017 v 3:43 | Reagovat

Really informative blog article.Really thank you! Want more.

130 cash cash | E-mail | Web | 13. září 2017 v 3:44 | Reagovat

Nice post. I was checking constantly this blog and I am impressed! Extremely useful information specially the last part

131 payday payday | E-mail | Web | 20. září 2017 v 12:32 | Reagovat

garcinia cambogia extract weight loss results She is to make pill

132 Moisesvog Moisesvog | E-mail | Web | 23. září 2017 v 3:29 | Reagovat

viagra sales omaha

      <a href=http://buycxviagra.com/>buy cheap viagra</a>

    <a href="http://buycxviagra.com/">buy cheap viagra</a>

    buy viagra soft online

133 Gelesvog Gelesvog | E-mail | Web | 26. září 2017 v 3:31 | Reagovat

very good site cialis buying

      <a href=http://cheapjicialis.com/>generic cialis</a>

    <a href="http://cheapjicialis.com/">cialis</a>

    gener daily use cialis

134 cheap cheap | E-mail | Web | 2. října 2017 v 2:56 | Reagovat

Wow, wonderful blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your web site is excellent, as well as the content!

135 viagra_online viagra_online | E-mail | Web | 3. října 2017 v 16:33 | Reagovat

coumadin valtrex interaction

136 cialis_cheap cialis_cheap | E-mail | Web | 8. října 2017 v 16:45 | Reagovat

Howdy. Simply just planned to ask a quick problem. Now i'm

137 viagra_online viagra_online | E-mail | Web | 10. října 2017 v 5:21 | Reagovat

I got what you  intend,  appreciate it for posting .Woh I am  lucky  to find this website through google. I was walking down the street wearing glasses when the prescription ran out. by Steven Wright.

138 cialis cialis | E-mail | Web | 14. října 2017 v 7:48 | Reagovat

It is actually a nice and helpful piece of information. I am happy that you simply shared this helpful information with us. Please stay us informed like this. Thank you for sharing.

139 cialis cialis | E-mail | Web | 21. října 2017 v 1:28 | Reagovat

Hey very nice website!! Man .. Beautiful .. Amazing .. I'll bookmark your website and take the feeds alsoI'm happy to find numerous useful information here in the post, we need work out more techniques in this regard, thanks for sharing. . . . . .

140 fax fax | E-mail | Web | 27. října 2017 v 18:35 | Reagovat

Oh my goodness! an amazing article dude. Thanks Nonetheless I am experiencing issue with ur rss . Dont know why Unable to subscribe to it. Is there anybody getting similar rss drawback? Anybody who is aware of kindly respond. Thnkx

141 cialis cialis | E-mail | Web | 2. listopadu 2017 v 23:06 | Reagovat

I like this post, enjoyed this one regards for posting. He removes the greatest ornament of friendship, who takes away from it respect. by Cicero.

142 Evelinavog Evelinavog | E-mail | Web | Středa v 3:12 | Reagovat

wow)) cialis 30 mg

      <a href=http://canadiancialisus.com/>cialis cheap</a>

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis</a>

    other cialis professional

143 Evelinavog Evelinavog | E-mail | Web | Středa v 5:10 | Reagovat

donde puedo comprar cialis

      <a href=http://canadiancialisus.com/>buy cialis</a>

    <a href="http://canadiancialisus.com/">canadian cialis online</a>

    how cialis to for get

144 cialis_cheap cialis_cheap | E-mail | Web | Čtvrtek v 20:14 | Reagovat

The finest sites and blogs and forums centered on literature and learning?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama