Kapitola 5.- Nákupní centrum

21. července 2007 v 16:33 | Fionka |  Mezi nebem a peklem
Věnováno Cissy, která mě k tomu prakticky dokopala=)))))
Ve středu se Sam vzbudil až moc časně. Ještě chvilku se převaloval ve vyhřáté posteli, ale nakonec s lítostí shledal, že už neusne. Posadil se a prohrábl bujnou kštici.

Vedle postele měl nachystané oblečení na dnešní nákupy. Opatrně tedy vstal a oblékl se. Byl rád, že už mu nejstarší bratr konečně dovolil chodit po svých a tak si své nově nabité volnosti užíval. Po posledních proseděných nebo proležených dnech mu ani zas tak nevadilo, že je na každém kroku bedlivě střežen okem starostlivého sourozence nebo rodiče, hlavně že se už může sám pohybovat.
Již oblečen sešel ze svého pokoje dolů do obývacího pokoje. Samův hlavní pokoj byl až v podkroví, takže každý, kdo jej chtěl navštívit, musel vyšlapat pěknou řádku schodů. Mělo to ale své výhody- nikdo jej nevyrušoval, když chtěl být sám, a mohl se v noci svobodně věnovat svému koníčku- astronomii. Navíc, když se někdo přece jenom blížil, schody vždy hlasitě zavrzaly a odhalily tak nečekaného návštěvníka.
Samův druhý, vedlejší, pokojík vězel v prvním patře na konci chodby. Zde pobýval jen někdy, ale měl ho rád stejně jako ten v přízemí. Možná to bylo tím, že právě v tomto pokoji měl na rozdíl od hvězdných map celý pokoj polepený kouzelnickými plakáty. Nejen Christian, ale všichni v rodině si libovali v kouzelnických sportech jako famfrpál, kouzelnický squash, umělecké létání, kouzelnické šachy a jiné známé hry. V tomto pokojíčku měl také soukromou laboratoř na výrobu lektvarů, kterou ještě ale nepoužíval, protože na to byl prý ještě moc malý.
Všichni obyvatelé, kromě rodičů, měli v tomto domě dva pokoje- většinou jeden kam nikdo bez nich nesměl. Nikdo, kromě Sama, však neměl pokoj tak vysoko. Komu by se taky chtělo dobrovolně šlapat tři poschodí a k tomu ještě po shazovacím žebříku do podkroví. Proto se také před necelým týdnem, kdy konečně procitnul z neznámé nemoci, pobudil právě v tom druhém pokoji v prvním poschodí, kde to k němu měli všichni blíže.
Když dorazil do obývacího pokoje, ještě tam nikdo nebyl, a tak se posadil a pustil si televizi. Na obrazovce se začaly míhat úvodní titulky k japonskému seriálu Pokémon. Sam obrátil oči v sloup a popadl dálkové ovládání.
"Možná, že mudlové zase nebudou tak moc překvapeni, jestli objeví kouzelnický svět," pomyslel si, když přes obrazovku přeletěl Charizard tolik podobný čínskému ohniváči. Přepnul na jiný kanál. Další stupidní pohádka. Nakonec Sam přepnul televizi na speciální kouzelnickou stanici. Tam právě vystupovala světoznámá věštkyně Sibyla Izabela 31. Právě po telefonu ze studia předpovídala starému mládenci šťastný život plný dětí a vnoučat. Přitom se důležitě dívala do křišťálové koule, ve které vířila mlha.
Sam televizi vypnul a pohodlně se rozvalil na pohovce. K němu si vyskočil Atair, který hned také zalehnul vedle svého pána, přičemž ho příjemně hřál.
"Tak co, Aty? Těšíš se na dnešní nákupy? Neboj, taky zajdeme do Zvěřince a koupíme ti něco dobrého. Co tomu říkáš?"
Odpovědí bylo příjemné zavrnění a uslintaná hubička. Sam se hlasitě zasmál poplácal kamaráda po břiše, které mu vlk milostivě nastavil. Takhle leželi, dokud do pokoje nezavítal druhý nejmladší, Robin.
"Ahoj, Robe? Taky nějak brzo, co?" usmál se na bratra a vytáhnul se do sedu, aby na něj lépe viděl.
"Už jsem nemohl usnout. A co ty?"
"Taky tak," usmál se Sam a ukázal na televizi. "A v bedně zase nic nedávají."
"To ani nemusejí. Za chvíli jsou tady stejně ostatní. Vypadá to, že nejsme jediní, kteří nemůžou spát. Na schodech jsem třeba potkal Chrise, jak mluví na zábradlí, že by mohlo být chvíli potichu, že v tom randálu nejde spát."
Oba se tomu začali nahlas smát.
"A vzbudil si ho aspoň? Víš, že bude naštvaný, jestli zase zjistí, že zase mluvil do ničeho. Jsem zvědavý, jak to bude dělat s tou náměsíčností na nové škole. Vždyť víš, jak ho spolužáci hlídali na Academii," chlámal se dál.
"No, ne," přiznal Robin, "Ale myslím, že sem míří, takže to můžeš zkusit. Jestli se teda cestou nestačí probudit sám."
Do minuty se opravdu přišoural třetí nejmladší člen rodiny. Nebýt toho, že si protíral oči a zíval, by vše nasvědčovalo tomu, že spí. Do obývacího pokoje totiž přišel jen v trenkách, ve kterých spal a vlasy měl rozcuchané do všech stran.
"Ahoj ,Chrisi. Už jsi vzhůru?" zeptal se s úsměvem Rob.
Chris se trochu zarazil.
"Jo," prohlásil, jako by si to právě uvědomil. Pak se pomalu rozhlédl po obýváku. "Ehm, tohle není můj pokoj, co?" zeptal se přitrouble. Odpovědí mu byl další záchvat smíchu z úst mladších sourozenců a dokonce možná i úšklebek z tlamy Ataira.
"No, tak to abych vyrazil zase zpátky," prohlásil a prohrábl si rozcuchané vlasy.
Ve dveřích se skoro srazil s Diane, která si ho prohlídla od hlavy až k patě se zdviženým obočím. Pak jí to nejspíš došlo, protože nahodila úsměv, za který se snažila schovat výbuch smíchu.
"Chrisi? Ranní show? Vydrž chvilku, skočím si pro foťák. Na tuhle chvíli mě upozorňovala Katrin. Prý nemám meškat ani chvilku a fotit ostošest," zahýkala se smíchem.
Chris zrudl a vyběhl rychle po schodech do svého pokoje. Katrin byla jeho bývalá spolužačka, do které byl bláznivě zamilovaný. Nutno říci, že i ona do něho. Prokazovali si to však jen zábavným pošťuchováním.
Diane tedy vešla dovnitř, stále ještě se smíchem, a posadila se na pohovku vedle Sama.
"Není na vás nějak brzy?" zeptala se překvapeně. Dva největší ospalci v domě jsou vzhůru nejdříve. To se stávalo málokdy.
"Nemohli jsme už spát, jak se těšíme na ty nákupy," usmál se Sam nad "chválou".
"Tak to jo," usmála se nazpět a popadla ovládání na televizi, kterou vzápětí zapnula. Nechala jí zapnutou na kouzelnickém kanálu a s nadšením pozorovala nejnovější kouzelnickou módu.
Zanedlouho se obývací pokoj naplnil i zbytkem rodiny. Společně se pozdravili a odebrali se na snídani.
Sam měl ještě pořád dietu, ale ani mu to nevadilo, i když se všichni cpali vším, co jim pod ruku přišlo. Pochutnával si na svých oblíbených granátových jablkách dokud hlava rodiny nevstala a zavelela k odchodu.
Vyšli hlavním vchodem před vilu a rozhlédli se na všechny strany.
Vila sice stála v kouzelnickém městečku blízko hlavního města (Paříže, kdo není tak zběhlej v zeměpise), ale i tak je třeba dávat si pozor na zběhlého mudlu.
"Vzduch čistý," zavtipkoval Robin.
"Dobře," povzdechl Alex, "Sam jde se mnou a Robin se přemístí s maminkou. A Mark vezme Ataira. Všem jasné?"
Všichni pokyvovali.
"Tak se uvidíme na Magiquement centre commercial (MCC= magické nákupní centrum)," dokončil a společně Samem se přemístil na dohodnuté místo.
Tady bych to normálně ukončila, ale vy by jste mě sežrali, že se zase nic neděje, takže ještě pokračuju..(promiň Ciss)
Přemístili se přímo před krámek s potřebami pro domácnost.
Všechny překvapil ruch, který zde určitě většinou takhle po ránu běžně nevládnul. Všichni lidi vypadali, jako by je popadla nákupní horečka, jak běhali od krámu ke krámu, táhnouc za sebou své znuděné potomky. Prodavači se na všechny zářivě usmívali a předváděli své zboží.
Ozvalo se několikanásobné Puf a vedle Sama se objevil i zbytek rodiny, včetně jeho vlka, který si k němu hned prorazil cestu a stanul po jeho boku.
Všichni zastánci mužského pohlaví rodu Derkenů si povzdechli a vydali se za představitelkami pohlaví opačného rodu téhož. (No nic no, budu mluvit česky- prostě se vydali za ženskýma.)
Už po pár hodinách měli všichni muži vybráno, ale Elis s Diane stále bloumali vesele po obchodech.
Nakonec však byli umluveny, k Samově neskrývanému nesouhlasu, k odpočinku kvůli Samově zdraví.
Elis s Diane poseděli pár minut, a pak se s novým elánem vrhli k dalším obchodům, nechávaje zbytek rodiny odpočívat.
Sam seděl na lavičce vedle nejstaršího bratra a drbal za uchem Ataira. Ten dával najevo, že se mu to líbí hlasitým vrněním, které však o pár sekund později přešlo v tlumené vrčení.
Samuel se podivil. Atair nemá ve zvyku vrčet, pokud necítí, že je jeho pán v nebezpečí.
Obchodním centrem zazněl výbuch, který byl následován hysterickým řevem především žen.
Z řevu se stal bolestný jekot a zvuk klapotu mnoha nohou, které se hrnuly pryč z Centra. Už nikdo neodpočíval.
Na náladu nikomu nepřidalo ani to, že se dovnitř centra začali přemisťovat postavy zahalené do černého pláště s maskami na obličejích…
Komentovat povinně od každého, kdo to přečte- alespoň 10 slovíček vás nezabije, já se s tím taky pachtím 3 a půl hodiny (no, sice s přestávkama, ale ...)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cissy Cissy | Web | 21. července 2007 v 16:49 | Reagovat

Teda, tak hnusnej konec jsi mohla přichystat jen ty (možná občas i já, ale to sem teď nepleťme). Doufám, že kapča bude další nejdřív k tomuto :) (spřeházejte si slovosled, a věta vám smysl dá :D) dnes mám náladu dobrou, což?

Dobře, asi začnu znova trochu inteligentněji.

Kapča se mi líbila, líbí, a líbit možná i bude. Ten konec sis ale opravdu mohla odpustit. Doufám, že to ženské osazenstvo přežilo? Stařešiny by měly odtamtud dostat Sama, co? :) snad se mu nic nestane :)

Snad bude další kapča k téhle povídce, moc se mi líbí :) (jako ta povídka :D)

2 Grifolion Grifolion | E-mail | 21. července 2007 v 17:20 | Reagovat

je to super ale takhle to useknout já trpím prosím přidej rychle další kapču

3 Siria Siria | Web | 21. července 2007 v 17:54 | Reagovat

Parádní, krásná kapča. Ale ten konec.... :-( ošklivej, ukousnutej... (neukousl ho snad Atair? :-)))

4 šibal šibal | 21. července 2007 v 19:25 | Reagovat

tak ty bys chtěla po nás aspoň deset slovíček jo?

PS: už tam máš deset slovíček :-) :-P

PPS: a abych nevyšel ze stylu, musím ještě napsat:  hezkýýý :-) :-)

5 kagju kagju | 21. července 2007 v 20:31 | Reagovat

Tahle povídka se mi líbí, je skvelá. Jsem zvědavá ja se Sam vyrovná se svým minulým životem. Už se těším na další kapitolu, ten konec mě navnadil.

6 Erian Erian | 21. července 2007 v 22:04 | Reagovat

opravdu dobrý, už se těším na další kapitolu, kdo ví jak to dopadne, snad se nikomu nic nestane

7 Giner Giner | 21. července 2007 v 22:17 | Reagovat

Bezvadná kapitolka, ale takhle to ukončit:)) Chtělo yb to co nejdříve pokračování:))

8 anet anet | 21. července 2007 v 23:21 | Reagovat

Na pokračování jsem se vážně moc těšila a vůbec jsi mě nezklamala, jen doufám že další bude hodně brzy. Jinak ti za kapitolku děkuji je vážně dobrá.

9 Juveny Juveny | 22. července 2007 v 1:23 | Reagovat

Je to moc zajímavý a těším se na další

10 Zizik Zizik | 22. července 2007 v 11:31 | Reagovat

Skvělé! Jak taky jinak. Prosím, přidej další kapitolu brzy.   :-)

11 T.M.K T.M.K | 22. července 2007 v 12:42 | Reagovat

Přímo úžasný po takovýdlec chvíli.Už se těším na další!

12 Jantar Jantar | 22. července 2007 v 13:58 | Reagovat

Já nechci nic říkat ,ale kdyby jsi skončila v tom momentě jak se přemístili do MNC tak uděláš líp.Zachránila by si nervy svých čtenářů,ale ty to ještě  graduješ a pak to usekneš v tom nejlepším.No a co máme dělat my ,kromě kousání si nehtů nervozitou ,kdy se dovíme jak to dopadlo.Snad nás nenecháš dlouho trápit .

Jinak opravdu moc podařená kapitola.Začátek měl takový rodinný charakter a ten konec nádherně napínavy.No těch slovíček je už víc tak ti to snad bude stačit.Díky za pěkné spříjemnění dne.

13 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 22. července 2007 v 14:46 | Reagovat

Co tahle hezkou, krasnou, báječnou, skvěle zakončenou, napínavou, další kapitolu?

14 Vruon Vruon | 22. července 2007 v 15:44 | Reagovat

Pěkná kapitolka ale hned by se hodila další :)

15 Aknel Aknel | Web | 22. července 2007 v 17:31 | Reagovat

Já se všema souhlasim.Takhle to useknout.ale je to krásný a doufam,že co nejdřív přidáš další kapitolu.

16 Malika Malika | 22. července 2007 v 19:55 | Reagovat

já se přidávám k ostatním,je to hezký ale ten konec si od tebe nezasloužíme:-) další kapču přidej prosim co nejdříve jinak ti ta napínavost z tohoto konce vyprchá :-)

17 gigi gigi | Web | 22. července 2007 v 22:51 | Reagovat

Vynikající povídka... možná že se mi líbí i víc než dědictví.... jednou sem chtela podobny namet... jeste ze sem to nezkusila:-) Doufam ze brzo prijde dalsi

18 zahiva zahiva | 22. července 2007 v 23:32 | Reagovat

Skvělí, hlavně je to zase něco jinýho než obvykle : ). Jenom nevím jak to vydržím do další kapitoly.

19 Kazatel Kazatel | 23. července 2007 v 9:56 | Reagovat

Opravdu nádherná kapitolka, jen ten konec jsi opravdu nechutně usekla. Už se nemůžu dočkat další kapitoly. A mám takovou otázku. Kdy bude další??

20 Lupus Lupus | 23. července 2007 v 12:16 | Reagovat

Fakt krásná kapitolka. Doufám, že brzy přidáš další. :)

21 Kaitlin Kaitlin | Web | 23. července 2007 v 13:50 | Reagovat

Nádherná kapitolka..=D moc chválím, ale ten konec..=( no už se mooc těším na další..

22 Lili Lili | 23. července 2007 v 14:18 | Reagovat

Moc pěkné.Doufám že brzy se zde objeví další!=))

23 Wigy Wigy | 23. července 2007 v 15:42 | Reagovat

Krásná kapitolka, ale ten konec....Teda, teda!!! A doufám, že brzo bude další...=oD

24 Fion Fion | 23. července 2007 v 16:43 | Reagovat

Hezké....všimněte si, že posledních sedm komentů končí na  slovo další (no, v jednom případě na slova další kapitolku=))))))))))) A ty předtím na tom jsou většinou stejně=))))))))

25 Fion Fion | 23. července 2007 v 16:46 | Reagovat

A 19 z 23 komentářů to slovo obsahují...zajímavý průzkum=))))))))

26 Aenda Aenda | E-mail | Web | 23. července 2007 v 16:56 | Reagovat

to je teda konec...těším se na další=)

27 gigi gigi | Web | 23. července 2007 v 19:29 | Reagovat

dalšííííí!!!!!!!!!!=D

28 imnetet imnetet | Web | 23. července 2007 v 19:51 | Reagovat

dle rozkazu dávam komentár, keby som nebola taká unavenás čo čakáte po svadbe naj kamošky?) tak by som ti aj zasalutovala na ten rozkaz...ale takto ti bude musieť stačiť koment :o) jo a ked si to tak hezky utla mohla by skoro prísť kapča nemyslíš si:O))))))))))))? no a kedže je tu zavedená "dalšia vlna" tak kedy bude dalšia?

29 aly aly | 23. července 2007 v 20:17 | Reagovat

no konečně. promiň ten začátek, ale už jsem se nemohla dočkat. a je to úžasný :)

30 Andy Andy | Web | 23. července 2007 v 23:30 | Reagovat

dobře. Destet slovíček... SUPER, SUPER, SUPER, SUPER, SUPER, SUPER, SUPER, SUPER, SUPER, SUPER... jo a ještě dodatek... co nejdřív další prosím :-)

31 Aurora Aurora | 24. července 2007 v 20:32 | Reagovat

No no no! Takto to seknúť v najlepšom ako ja to neznášam, Ale čo už. Len dúfam, že ďalšia kapitolka bude čo najskôr. Inak tá kapitolka sa mi veľmi páčila.

32 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 25. července 2007 v 20:47 | Reagovat

NOVOU KAPITOLU, DALŠÍ KAPITOLU, PROSÍM!!!!

:-)

NOVOU KAPITOLU, DALŠÍ KAPITOLU, PROSÍM!!!!

:-)

NOVOU KAPITOLU, DALŠÍ KAPITOLU, PROSÍM!!!!

:-)

NOVOU KAPITOLU, DALŠÍ KAPITOLU, PROSÍM!!!!

:-)

NOVOU KAPITOLU, DALŠÍ KAPITOLU, PROSÍM!!!!

:-)

NOVOU KAPITOLU, DALŠÍ KAPITOLU, PROSÍM!!!!

:-)

NOVOU KAPITOLU, DALŠÍ KAPITOLU, PROSÍM!!!!

:-)

NOVOU KAPITOLU, DALŠÍ KAPITOLU, PROSÍM!!!!

:-)

NOVOU KAPITOLU, DALŠÍ KAPITOLU, PROSÍM!!!!

:-)

NOVOU KAPITOLU, DALŠÍ KAPITOLU, PROSÍM!!!!

:-)

NOVOU KAPITOLU, DALŠÍ KAPITOLU, PROSÍM!!!!

:-)

NOVOU KAPITOLU, DALŠÍ KAPITOLU, PROSÍM!!!!

:-)

NOVOU KAPITOLU, DALŠÍ KAPITOLU, PROSÍM!!!!

:-)

NOVOU KAPITOLU, DALŠÍ KAPITOLU, PROSÍM!!!!

:-)

NOVOU KAPITOLU, DALŠÍ KAPITOLU, PROSÍM!!!!

:-)

NOVOU KAPITOLU, DALŠÍ KAPITOLU, PROSÍM!!!!

:-)

Please, new chapter,Fion, please write at your earliest convenience, please.

Thank you. Very much.

33 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 25. července 2007 v 20:48 | Reagovat

jsem právě přidala takový "kratší" komentář, tak doufám, že se nebudete zlobit.

34 luc luc | 26. července 2007 v 10:41 | Reagovat

´je to dobry a sam je pozna ? jako ze je uz videl

35 Sluníčko Sluníčko | 26. července 2007 v 17:28 | Reagovat

super....  doufám, že bude brzy nová kapitolka... já vím, jsem strašná, ale už se nemůžu dočkat...

36 Gaba Gaba | E-mail | 26. července 2007 v 18:54 | Reagovat

luxusniiii.....jak kapča tak cela powidka pekne pisej daal, supky at mam co čííst, pěkně si nas napnula tim konecem...(potworo)...w dobrym slowa smylu...:)

37 Eržika Eržika | 27. července 2007 v 17:16 | Reagovat

Takovej konec! Si děláš srandu ne?! Koukej sem dát urychleně další kapitolu!!! Je to doslova bomba! =o)

38 Arcona Arcona | 29. července 2007 v 17:11 | Reagovat

překrásná povídka, nádherná kapča (teda až na ten konec) a nemůžu se dočkat pokračování :-)

39 bazilda bazilda | 30. července 2007 v 14:00 | Reagovat

wow to se nám tu hrotí :-) vypadá to velmi zajímavě už se těším na další a přeji všem krásné prázdniny

40 serenty serenty | E-mail | Web | 1. srpna 2007 v 22:14 | Reagovat

je to super už se těším až si vzpomene že byl harry potter.Doufám že si v tom nákupním centru zahraje n hrdinu a náhodou zneškodní jednoho smrtijeda.

Prosím další kapču

41 ok.line ok.line | 5. srpna 2007 v 17:52 | Reagovat

prosim novou kapitlu jak tady tak v dedicovi ;)

42 Sseth Sseth | 19. srpna 2007 v 16:50 | Reagovat

všimol som si, že tu ušte nemám koment a tak pridávam aj svojou troškou (prosbou:-)) aby si pridala ďalšiu kapitolu, táto poviedka  sa mi veľmi páči a tak ti to tu budem sondovať každých pár minút. Matrix ťa má

43 Ewelin Ewelin | Web | 21. srpna 2007 v 10:32 | Reagovat

Nádhera ! Nádhera !  a jestě jednou Nádhera !

Ale prosím pridej rychle další kapitolku....

44 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 26. srpna 2007 v 10:23 | Reagovat

Please novou kapitolu!

45 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 26. srpna 2007 v 10:25 | Reagovat

Please, new chapter,Fion, please write at your earliest convenience, please.

Thank you. Very much.

46 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | 4. září 2007 v 16:38 | Reagovat

Please, new chapter,Fion, please write at your earliest convenience, please.

Thank you. Very much.

Hele teď vážně kdy bude nová kapitola, už je po prázdninách, tak bys nám  

-prosím tě-mohla alespoň naznačit, že tu vůbec jseš.

47 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 13. září 2007 v 19:36 | Reagovat

Á! Co je to za konec! To vůbec není fér! Takhle to ukončit, useknout! Grrr... Ale jinak je kapitolka moc hezká, a námět téhle povídky mě zaujal, fakticky dobrý nápad :) Kdy bude další kapitolka???

48 Leonyda Leonyda | Web | 20. září 2007 v 18:36 | Reagovat

Vypadá to dost dobře a teď určitě dojde k nějakému zvratu. Sice nevím, proč by se Smrtijedi najednou začali zajímat o Francii, ale budiž :-D Je to paráda, jen piš dál ;-)

49 gfe gfe | 3. října 2007 v 17:59 | Reagovat

kdy je dalsi?!

50 Beruška Belluška Beruška Belluška | 6. října 2007 v 21:13 | Reagovat

No teda Fion! To byl ale ošklivý konec! Vždyť puknu zvědavostí! Tahle povídka je opravdu skvělá a proto doufám v pokračování..:)

51 Veri Veri | 7. října 2007 v 14:35 | Reagovat

Téda, fakt skvělá kapča!!!!!!!!  Už se nemůžu dočkat pokráčka!!!!!!!! Hrozně by mě zajímalo, kdy Sam zjistí, že je vlastně Harry Potter..........A až to zjistí, jestli se s nim něco stane......jako nový vzhled, moc.........

52 wischel wischel | Web | 13. prosince 2007 v 18:38 | Reagovat

taky si to mohla ukončit líp..jinak je to dobrý

53 Abigail Abigail | 3. března 2008 v 17:08 | Reagovat

Tak já to teda jdu komentovat :D ....Né fakt skvělá povídka a ta si zaslouží koment. Jen tak dál a díky :D

54 Ar-lee Ar-lee | 6. března 2008 v 22:16 | Reagovat

Tak tohle bylo bomboví. Normálně bych sem napsala: Další kapitolu, prosím. Aůe myslím, že tech žádostí je tady dost.  A tak se k nim přidávám i já a doufám, že je vyslyšíš. (Uf, vidím, že i druhou podmínku, t.z. 10 slov, jsem splnila. :-D)

55 Thessaloniki(Aranea) Thessaloniki(Aranea) | E-mail | Web | 20. března 2008 v 13:35 | Reagovat

je to úžasný jen tak dál sem na to hooooodně zvědavá :-)

56 Vl k Vl k | 25. února 2010 v 18:59 | Reagovat

je to nádherný:) ale chtělo by pokračování :)

57 Lebeda Lebeda | E-mail | Web | 13. října 2011 v 3:12 | Reagovat

Fajn blog

58 Augustynka Augustynka | E-mail | 12. srpna 2016 v 12:56 | Reagovat

Boží!!!!!!!! :-*

59 onevaPl onevaPl | E-mail | Web | 14. února 2018 v 2:37 | Reagovat

how long viagra work for
<a href=http://bioshieldpill.com/>generic viagra online</a>
soy mujer y tome viagra
<a href="http://bioshieldpill.com/">online pharmacy viagra</a>
what viagra does to a girl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama