Kapitola 1.-Je těžké říct ANO!!

19. května 2007 v 14:21 | Fionka |  Neztrácej naději!!
"Lily, vem Rachel a utíkej, rychle, běž!!", křičel mladý muž na svou ženu.
Jejich dítě se jen vystrašeně dívalo kolem sebe. Ano, tady to dobře znalo. Krásný rodinný domek postavený na kraji poklidné vesničky. Bylo v něm ale spousty zvláštních nástrojů, nad kterými by obyčejný člověk žasl. Obyvatelé tohoto domku byly stejně zvláštní.

Vypadali normálně, to ano, ale jejich sousedé ani netušili, že s nimi nemůže být něco v nepořádku. Tato krásná, normálně veselá rodinka, spolu s jejich přáteli byli totiž kouzelníci. A to ne jen tak ledajací. I mezi kouzelným lidem byli zvláštní. Pracovali jako bystrozoři pro ministerstvo kouzel…teda nějací.
Lily, manželka onoho muže vzala vystrašené dítě do náručí a vyběhla do schodů. Mířila k druhému východu a doufala, že se její milovaný muž zachrání nějak jinak.
Nic jiného než naděje ji totiž nezbývalo.
Dítě z její náručí zvědavě vykouklo. Takové věci se u nich ještě nestaly a ono bylo velmi zvědavé.
Lily konečně doběhla k druhému východu, což bylo vlastně velmi nenápadné zrcadlo, které fungovalo na bázi přenosu letaxem. Stačilo jen pomyslet na místo určení. Dovnitř to ale už nestihla.
"Křachh" stačila jen tak tak uhnou před sklem valícího se ze zrcadla. Za ní se objevila postava v černé kápi, mířící na ni a její dítě hůlkou.
"Ale, ale, kampak. Snad jsi nechtěla před naším Pánem utéci. Zklamala jsi mě Evansová, pardon teda vlastně Potterová. Nevím jak sis ho mohla vzít, vždyť já se ti nabízel tolikrát."
"Drž hubu, Roodcume, nebo ti jednu vrazím a ty konečně zavřeš tu svoji nevymáchanou hubu!"
"Nějak moc si dovoluješ, Evansová, nemyslíš?" muž v plášti se dal do řezaného smíchu, "Myslím, že momentálně tu mám převahu já. Ještě to můžeš zvážit. Jestli dáš Pánovi to co chce, dám ti šanci a můžeš si mě vzít. A já víc šancí nikomu nedávám."
" Nikdy!" rozkřikla se žena , "nevím, jestli sis všiml, ale já už muže mám a toho také miluju. Na důkaz naší lásky se nám narodila tady naše dcera a také to vždy důkaz lásky a dobroty bude!"
"Nikdo jí neublíží, pokud ji přislíbíš pánovi, vždyť to víš."
" Nikdy mu ji-" V tu dobu se zezdola ozvala rána a po ní sykavý smích. "Tak to vypadá, že už manžela nemáš a dítě otce také ne. Někdo ji bude muset vychovat, Lily, nenech se přemlouvat!", namítl konečně Smrtijed svou námitku.
A Lily věděla, že má pravdu.
Teda v tom, že její milovaný muž už nežije.
Smrtijed ji uchopil za paži a vlekl ji dolů.
Lily se z očí koulely slzy jako hrachy. Malá Rachel na ni koukala. Nevěděla co se děje a maminku ještě plakat neviděla.
Vykulila na maminku své krásné šedé inteligentní oči. Lily si všimla, že na ni dcerka kulí očička a přitiskla si ji pevněji k prsům.
Když sešli do obýváku, který byl hned vedle vstupní síně, Lily si hned povšimla nehýbajícího se těla, ležícího vedle pohovky. Její milovaný muž se zřejmě pokoušel bránit schodiště, aby mohla žena uprchnout.
"Ale, ale to je mi ale překvapení. Lily Potterová se uvolila navštívit starého přítele" ozval se syčivý hlas následovaný smíchem. "Vlastně já navštívil tebe a doufám, že víš proč?", zasyčel ten muž na ženu krčící se u svého muže a plakající nad jeho mrtvolou, když mu chtěla na jeho úvodní větu říci pěkně kousavou poznámku.
"Jistě, že to vím, ale můžeš zase jít. Já ti ji nedám, Voldemorte!" otočila k němu zrak Lily a hned poté se podívala na svou dcerušku a pohladila ji po hlavě.
"Tak snadné to nebude, Lily, dám ti tři možnosti. Buď mi ji dáš, vychováš ji pro mě, aby byla mou nástupnicí nebo mi ji dáš a já ji dám na výchovu do jiné rodiny, která ji pro mě vychová. To by bylo pro dítě asi nejlepší, nepamatovala by si na matku ani na otce, nebyly by žádné hloupé otázky. A třetí možnost zní, že si ji vezmu sám a tebe zabiju, dále bych pokračoval variantou bé a nebo bych ji, jak o tom tak přemýšlím mohl vychovat i já sám. Tak co, jak se rozhodneš?", ukončil svůj únavný monolog Lord Voldemort.
"Nikdy ti ji nedám a to je moje poslední slovo", řekla se slzami v očích a nepřesvědčivým hlasem Lily. Vzpomněla si totiž na rozhovor se svým přítelem, který náhodou vyslechl, na co se Voldemort chystá. Tenkrát ji varoval, že přijde. Škoda, že to nebrali s Jamesem vážněji. Věřili, že Fideliovo zaklínadlo bude stačit. Ale Strážce zklamal.
Zatracený Petr.
Měl to opravdu být radši Sírius. Ten přítel co ji varoval už je ale také mrtvý, zemřel dva dny poté, co to vyzradil.
Tehdy řekl: "Stačí, když řekneš, že ji vychováš jak on chce, potom už bude větší a bude se moci bránit sama. Prosím Lily, vy nemusíte zemřít."
Teď se to Lily vybavilo.
"Má poslední nabídka, Lily, vyber si", syčel ji hlas v hlavě stále dokola. "…vyber si".
"Ano" téměř neslyšitelně zazněla odpověď.
Voldemort, ačkoli rozuměl velmi dobře na ni zasyčel: "Zopakuj to, Lily, nerozuměl jsem ti."
"Ano" zakřičela nahlas Lily. Potom už tišeji dodala: "Vychovám ji pro tebe."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 evik a anýsek evik a anýsek | Web | 19. května 2007 v 14:26 | Reagovat

hlásni pro nás pls tady - www.t-e-r-i-n-k-a.blog.cz

2 Leonyda Leonyda | Web | 19. září 2007 v 20:21 | Reagovat

Teda... to je vážně zvláštní nápad. Jsem zvědavá na pokračování :-D Takže místo Harryho máme Rachel ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama