Kapotola 30. - Seznámení aneb konečně u rodiny

22. dubna 2007 v 12:17 | Fionka |  Harry Potter a dědictví moci
Tak, tady máte další. Je pro všechny, kdo tuhle bláznivinu ještě čtou. Další kapitolka přibyde až v pondělí, protože tu zítra nejsem.=))))
Prosím, komentujte.=)))
Lord a lady z vily Lisso Manor vykuleně hleděli na dva mladíky, kteří přišli k jejich dveřím se zprávou, že jsou to jejich dva ztracení synové.

Alesha Lisso vběhla mladíkům do náruče. Ne nadarmo se říká, že matka pozná jako první své děti. Musela si stoupnout na špičky, aby je oba mohla obejmout. Pevně je přitiskla k sobě, jako by se bála, že jí je zase někdo ukradne. Falco a Lupus jen překvapeně obejmutí opětovali a něžně se usmáli. Zpozorovali, jak se oči jejich otce rozzářili a koutky jeho úst se zvedly nahoru.
"Jak? Jak jste se dozvěděli, že jsme tady? A kde jste těch šestnáct let byli?" chrlil ze sebe šťastně otázky.
Alesha se pořád ne a ne odtrhnout od svých nově nalezených synů. O této chvíli snila už šestnáct let a tu ji nikdo nevezme.
Po několika minutách se od nich konečně odtrhla a pořádně si je prohlídla.
Celý obličej se na mladé lordy usmívala a oči jí jen jiskřili.
Konečně i lord Lisso přišel blíže a jednoho po druhém dlouze objal. I on byl velmi šťastný ze znovunalezení svých synů.
"Damiene, Danieli," zašeptala a znovu se jim vrhla kolem krku.
Mladíkům to ale vůbec nevadilo a matku znovu pevně objali.
"Tak, myslím, že by jsme si měli jít něco vysvětlit," řekl lord Lisso s úsměvem a pokynul oběma mladíkům, ať ho následují.
Společně vešli do prostorné místnosti, která byla zařízena velmi útulně. Falco, Alesha a Lupus si sedli na polstrovaný gauč, zatímco Mark si přisunul, samozřejmě kouzlem, křeslo naproti nim.
V krbu vesele plápolal oheň a dodával oběma mladým mužům sílu nerozplakat se.
"Tak vyprávějte, jak se to stalo. Kde jste byli?" ujal se jako první slova lord Lisso.
Oba hluboce vydechli.
S vyprávěním začal Lupus. Vyprávěl vše, na co si v ten okamžik vzpomněl. Vyprávěl o svém životě u Malfoyů, o Bradavicích a nakonec i o jeho útěku a následném setkání s Falcem.
Poté, co dovyprávěl, začal Falco. Jeho příběh se vlastně velmi podobal tomu Lupusovýmu ale přitom měl naprosto jinou pointu.
Ani jeden nebyl při svém vyprávění přerušen, jen jim někdy Alesha dodala potřebnou odvahu k vyprávění pevným stisknutím ruky.
Když oba skončili, rozlilo se v místnosti ticho.
Oba "okradení" rodiče si v hlavě právě urovnávali to, co jim jejich potomci řekli.
"Tak, tohle si s nimi vyřídím. Nikdy by mě nenapadlo, že vás unesou až do Anglie. Teda, abyste rozuměli, jste rození Francouzi, narodili jste se oba v této vile."
Falco a Lupus na sebe udiveně pohlédli.
"Je toho ještě mnoho, co asi nevíte."
Mladíci pokývali zamyšleně hlavami.
Falco najednou vyskočil a začal něco hledat po kapsách: "Zapomněl jsem vám předat dárek od Alcippa a kříženců. Jak to říkal... jo, menší pozornost od spojenců v Anglii. Nevím sice, proč to řekl takhle, ale hádám, že to má svůj význam," a podal jim obě krabičky.
Lord Lisso se začal hlasitě smát: "Jistě, že to má význam. Já jsem ministr kouzel ve Francii. Chtěl mi tím, ten váš Alcippe, nejspíš naznačit, že s jejich pomocí v případě nepohody můžu počítat. Stejně tak, oni můžou počítat s mojí."
"Ty-ty jsi ministr kouzel? Ale jak?" prohlásil mírně zděšeně Falco.
"Normálně. Zvolili mě. Proč se tak divíš?"
"No, já jen, že s anglickým ministrem kouzel nemám zrovna nejvřelejší vztahy. Dá se taky říct, že proti sobě vedeme takovou malou soukromou válku, o které ví samozřejmě i široká veřejnost."
"Jo, já sním taky nejsem zrovna zadobře," prohlásil Lupus a zamračil se.
"Popletal je hlupák. Už moc dlouho na ministerském postu nezůstane, dohodli jsme se na tom na tajné schůzce s ostatními ministry z jiných zemí," mrkl na ně, "Jedna neprospívající země stahuje do hlubin i ty ostatní. Do konce prázdnin je Popletal z ministerstva pryč, to vám zaručuji."
"A teď zpět k vašemu zmizení. Říkáš, že Lucius Malfoy. Párkrát jsme o něm slyšel, ale nebylo to zrovna něco hezkého. Tvoje vyprávění mi to tedy jen potvrdilo. Něco s tím uděláme. Za několik dní půjdu s vámi oběma zpět do Anglie. Stejně tam musím kvůli tomu Popletalovi."
"Půjdu s vámi," nabídla se hned Alesha.
"Ne, miláčku, je to moc nebezpečné," konejšivě se podíval na svou ženu a jemně se usmál.
"To nevadí, chci být se svými syny. Šestnáct let jsem je u sebe neměla, teďka je nechci opustit," podívala se na něj pohledem, který nešlo ignorovat.
Lord Mark si povzdechl: "Tak dobrá, ale nehneš se ode mě a od kluků."
Falco a Lupus se ušklíbli při oslovení "kluků".
Alesha nadšeně souhlasila.
"A ty, Damiene(Falco), ty jsi říkal, že jsi byl u Potterů. Ano, jistě, tak to ty jsi ten slavný Harry Potter. Ano, dorazilo to až sem, k nám," podíval se hrdě na oba syny.
"Jsem moc rád, že jsme se i přes všechny útrapy znovu setkali. Jsme na vás moc pyšný."
Alesha se potom přitulila k Lupusovi a pohladila ho po tváři a začala mu starostlivě narovnávat vlasy.
"Ale, mami," řekl s úsměvem a zatřepal hlavou.
Alesha se z ničeho nic rozplakala.
"Copak se děje?" zeptal se opatrně Lupus své maminky.
"Ty-ty řekl jsi mi "mami"!" ronila Alesha šťastné slzy. Lupus se ulehčeně zasmál. K němu se přidal i Falco a po chvilce i Lord Mark.
Mark poté, co se zasmál, začal věnovat část své pozornosti krabičce, kterou držel v ruce.
Byla to ta, kterou jim poslal Alcippe. Začal ji pomalu a opatrně otvírat. Alesha udělal s tou svojí to samé.
Když se jim to konečně podařilo, vykoukly na ně z krabičky nádherné prsteny. Nebyly vůbec podobné těm, co měli na svých prstech Lupus s Falcem.
Byly oba s bílého zlata a na vršku prstenu byl vyryt tygr s křídly a rohy. To měl být asi znak kříženců. Z Markovi krabičky vypadl navíc ještě dopis. Když se ho dotkl začal vydávat pro staršího lorda a lady neznámé, až skoro hrůzyplné, zvuky.
Lupus s Falcem, však naslouchali, neboť oni tomu vrčení a řvaní rozuměli.
"Ehm, kluci, nechtěli by jste mi to přeložit? Vidím, že vy tomu na rozdíl ode mě rozumíte," ozval se lord Mark nervózně, když si uvědomil, mezi jakými to divokými zvířaty asi jeho synové žili.
"Ale jistě, tati,"usmál se, "Ten, kdo dopis psal byl Alcippe. Vzkazuje vám, že ten prsten slouží ke komunikaci. Napřáhnete ruku před sebe, řeknete formulku "interpres scio" a řeknete vzkaz, který jim chcete vyřídit. Funguje to i z jejich strany, ale ty jim porozumíš. V prstenu je zabudováno kouzlo porozumění. Jo, a nelekni se, až se před tebou objeví tygr ve velikosti koně, to bude jen Alcippe," usmál se na otce.
Lord Mark si zaraženě prohlížel prsten. Když ho shledal užitečným a bezpečným, nandal si ho na ruku. Alesha udělal to samé.
"Chlapci, vidím na vás, že už jste unavení, skřítci vás dovedou do vašich pokojů," luskl a u dveří se objevili dva skřítci, kteří se mladým pánům uctivě poklonili.
Oba mladíci se tedy zdvihli a políbili matku na tvář. Ona je na oplátku políbila na čelo. Pak přišli k otci a potřásli si s ním rukou. On je zase oba objal a poplácal po ramenou.
Mezi dveřmi ještě zamumlali tiché "dobrou noc" a pokračovali za skřítky.
Když si už usínali každý ve své posteli, zářivě se usmívali na strop pokoje.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Leonyda Leonyda | Web | 6. října 2007 v 12:44 | Reagovat

Sice moc té teorii Harry a Draco jako příbuzní nevěřím, ale čte se to dobře :-)

2 tau tau | 7. května 2008 v 22:13 | Reagovat

nahodou nie je to ziadna blaznivinaa super sa to cita len tak dalejj:))

3 Blazz Blazz | 6. září 2008 v 21:53 | Reagovat

Pro jednou vynechám komentář...

4 Eňa Eňa | E-mail | Web | 4. března 2012 v 14:24 | Reagovat

Roztomilé... tá ich mama sa mi veľmi páči... vyzerá tak... milo... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama