kapitola 26.- Rodokmen

22. dubna 2007 v 11:48 | Fionka |  Harry Potter a dědictví moci
Pro všechny, kdo tuhle povídku ještě vůbec čtou a pro warrion, bez které by to bylo s plno hrubkami.=)))
A nezapomeňte mi jí pořádně okomentovat=)))

Falco i Lupus se po sobě nevěřícně podívali.
Pak oba zase obrátili pozornost k posledním větám věštby.
Když už to samé udělali popáté, oba najednou promluvili:
"Jak???"
Znovu stočili zrak ke knize a snažili se najít ještě nějaké podrobnosti. Pod věštbou bylo ještě malým písmem napsáno:
Mnoho vědců bádalo nad tím, kdo by měli být plnitelé této věštby. Přišlo se na to, že patří k jednomu z nejstarších a nejčistokrevnějších rodů na světě, proto zmiňujeme knihu "Rodokmeny nejčistějších", kde jsou všechny tyto rody zapsány.
Falco vystřelil k "hledací knize" a zběsile listoval, dokud nezjistil, že listuje zrovna v té druhé. Bleskově knihy vyměnil.
Konečně našel požadované písmenko a poté i požadovanou knihu. K regálu v sektoru T4 se přímo rozběhl.
Lupus si mezitím četl celou věštbu od začátku, aby zjistil, jestli to není třeba jen nějaký jinotaj nebo básnické přirovnání. Na nic však nepřišel. Všiml si, jak Falco, vlastně jeho "asi bratr" vystřelil jako blesk mezi regály. Čekal.
Falco nehledal dlouho a brzy se vrátil s ohromnou knihou, kterou i přes její křehkost pustil z výšky na zem. Lupus k němu popošel a sledoval, jak mladík s černými vlasy, ve kterých se třpytily tři bílé pramínky, listuje knihou a hledá svůj rod.
Jeho rod, uvědomil si hned poté Lupus. Bylo nepravděpodobné, že by věštba lhala, ale stále existovala možnost, že jde jen o nějaký básnický přívlastek.
Už byli asi v polovině knihy, když našli svá jména.
Ano, byli tam opravdu oba. Se stejným datem narození a hlavně se stejnými rodiči.
Ale jakými rodiči! Jejich rodiče byli pro kouzelnický svět naprosto neznámí. Žádný Lucius Malfoy, žádný James Potter. Dokonce ani žádná Lily Evansová ani Narcisa Blacková.
Na nejnižším řádku stála jen ta dvě jména: Harry James Potter-Nebelvír (Lord Falco) a Draco Lucius Malfoy-Nebelvír (Lord Lupus). Oba dva trochu překvapilo, že je zde zmíněno i jejich "hradní" jméno, ale moc pozornosti tomu nevěnovali.
Ještě si povšimli, že se oba narodili dne patnáctého května, a ne v den, o kterém si to doposud mysleli. Jejich pozornost se obrátila na jména rodičů.
Nad nimi byl řádek se dvěma tak neznámými a přitom tak blízkými jmény.
Mark Alexander Lisso-Nebelvír a Alesha Kassia Darmek-Lisso.
Teď, když už bylo vše jisté, zvedl každý pohled od knihy a zadíval se na svého bratra.
Jejich oči se najednou změnily do původní podoby. Naplnily se slzami, když se jeden druhému vrhl do náručí.
"Bratříčku," zašeptal potichu Falco. Byl naprosto dojat, když zjistil, že má ještě stále žijícího příbuzného. Svého bratra.
Nemohl tomu uvěřit. Znali se tak dlouho, a přitom o sobě nevěděli zhola nic. Teprve tady na hradě se poznali tak, aby zjistili, jaký ten druhý je. Předtím si to ani neuvědomil, ale teď mu Lupus připadal podobný jemu samému.
"Ano, bráško? Potřebuješ něco?" zazněla odpověď stejně tak dojatého Lupuse. Konečně rodina, kterou bude schopen milovat. A která bude milovat jeho.
Po dlouhé chvíli se od sebe odtáhli. Oba měli v očích slzy radosti.
Něžně se na sebe usmívali.
Přemohli se a opět se podívali do knihy. Vypadalo to, že do knihy se noví potomci zapisovali sami od sebe, nejspíš nějakým kouzlem.
Znovu se zaměřili na jména svých rodičů.
Mark Alexander Lisso-Nebelvír a Alesha Kassia Darmek-Lisso.
Obě jména zněla velmi vznešeně.
Jedno je ale zaujalo ještě víc.
U těchto jmen bylo (nebo spíš nebylo) něco, co bylo už jenom u dvou jmen na rodokmenu. U jejich.
U jmen třiadvacaté a čtyřiadvacáté generace chybělo jedno datum, které bylo jinak na všech předchozích řádcích.(Tímto vyhlašuji soutěž o jaké datum se jedná =)))) Ne dělám si srandu =)))
U čtyř jmen bylo napsáno jen datum narození, ale datum úmrtí scházelo. Ve dvou případech by to bylo jasné, ale ve zbývajících dvou to těm dvěma předchozím vyrazilo dech (Přeberte si to jak chcete =)).
Znamenalo to jen jediné. Jejich rodiče byli doposud naživu.
S nadějí nahlédli do poznámek, kterým bylo věnováno několik stran na konci knihy.
Vyprávěla o nich předposlední poznámka:
Výborný čaroděj Mark Alexander Lisso-Nebelvír a jeho manželka Alesha Kassia Darmek-Lisso byli velmi zdrceni, když jejich synové Damien a Daniel jednoho večera, asi tři měsíce po narození, zmizeli. Obě dvojčata si prý nebyla vůbec podobná (Damien měl černé vlasy po otci a zelené oči po matce, zatímco Daniel měl blonďaté vlasy po matce a šedé oči po otci). Lord s lady se po zmizení svých dvojčátek přestěhovali do utajeného sídla ve Francii, odkud se stále snaží zjistit, kde se jejich synové nacházejí.
"Tak takhle to tedy je. Někdo nás unesl. Ale proč? A proč jsme se objevili v rodinách, ve kterých se tolik podobáme "hlavám rodiny"? Myslíš, že to někdo dopředu naplánoval?" pronesl po chvíli mlčení zamyšleně Lupus.
"Myslím, že to plánovali mnohem déle, než by tě napadlo. To není jen tak, ukrást dvě novorozeňata a zakrýt to tím, že je dají do rodin s určitou podobností. A navíc, to se muselo poznat, že nejsme jejich. Vždyť to by musely být naše "matky" devět měsíců těhotné. Dítě se nenarodí jen tak z rozmaru."
Draco se zamračil: "Možná taky, že těhotné byly. Když jsem byl malý, našel jsem na půdě noviny. V nich byl článek o úmrtí dítěte. Nestihl jsem to přečíst celé, ale byla tam fotka Narcisy Malfoyové, která pláče nad malým hrobečkem.
Hrozně se na mě zlobila, že se hrabu tam, kde nemám, a dostal jsem domácí vězení na několik měsíců. Navíc mi zakázali na půdu chodit. Teď mi to teprve dochází. To byl pravý Draco Malfoy. Proto mě nikdy neměla ráda. S Lily Potterovou to bylo nejspíše něco podobného. Později jsem četl, že ten rok umíraly kouzelnické děti docela často, prý za to mohl nějaký divný faktor ve vzduchu."
Falco zmateně zatřepal hlavou: "Ale nechápu, jak tohle někdo mohl udělat. Prostě ukrást dvě děti a dát je někomu jinému! To je nenapadlo, jak budou trpět jejich praví rodiče? Takovou věc můžou udělat jen zvířata."
"Falco, víš, co to ale znamená?" podíval se Lupus do nyní už zase zelených očí svého bratra, "To znamená, že naši rodiče žijí a stále nás hledají, nevzdali to ani po tolika letech. To přece znamená, že nás mají rádi, i když nás nepoznali. Najdeme je a ukážeme jim, že i jejich děti je mají rády. Co ty na to?"
Falco se zatvářil překvapeně a pak se usmál: "Jistě. Máš pravdu, musíme jim ukázat, že jsme naživu. Konečně najdeme svou rodinu. Celou rodinu."
Falco vstal a začal se smát a tancovat po místnosti. Lupus ho pobaveně sledoval a také se zasmál, když jeho bratr nevybral jednu baletní otočku a spadl.
V knihovně se zčistajasna objevila Corin a zděšeně pozorovala zrovna tu nevybranou otočku a následující pád.
Zděšeně se za Falcem rozběhla a pomohla mu vstát. Oprášila ho a starostlivě se zeptala, jestli mu nic není.
"To víš, že ne, Corin," usmál se na ni vesele. Corin se zatvářila ještě ustaraněji, protože si myslela, že se pán silně bouchl do hlavy.
Když ale spatřila Lupuse, válejícího se smíchy po podlaze, domyslela si, že je nejspíš něco muselo rozradostnit.
"Pánové, jenom jsem vám přišla oznámit, že vaše jídlo je už ve společenské místnosti," uklonila se a přemístila se.
Lupus s Falcem, kteří se alespoň na chviličku uklidnili, aby mohli vyslechnout zprávu, se znovu svalili v záchvatu veselí.

beta-read by warrion
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Leonyda Leonyda | Web | 6. října 2007 v 12:00 | Reagovat

Jej, tys to zamotala :-D

2 angel88 angel88 | 28. února 2008 v 19:52 | Reagovat

super povidka, moc se mi to libi, ale myslim, ze si zapomela na jednu vec...touto kapitolou si poprela spoustu veci z knihy, treba vestba tykajici se Harryho, ve vestbe je vice mene kdy se narodi a pak kdyby ho Lily nemela rada, asi tezko by za nej polozila zivot....ale je to tvoje vec...jinak povidka je fakt skvela... =)

3 Blazz Blazz | 6. září 2008 v 21:27 | Reagovat

Znáte takovýho toho smajlíka,,válím se smíchy po podlaze"?No tak ten by tu ted byl asi tak sto dvacet šestkrát:D

4 Eňa Eňa | E-mail | Web | 4. března 2012 v 14:00 | Reagovat

WOW!!!!!! Ja žasnem... toto vymyslieť... to je... WOW! Hmm... takže Falco i Lupus nájdu rodkáčov... SUPER!!! :D :D :D

5 Augustynka Augustynka | E-mail | 12. srpna 2016 v 0:17 | Reagovat

Njá!!!! Nemůžu psát komentáře! Moc dokonalé! Moc sladké! Rychle další kapitolku!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama