kapitola 22.- Poznání a Najdu tě!

22. dubna 2007 v 11:42 | Fionka |  Harry Potter a dědictví moci
Tuhle kapitolku chci darovat svému beta-readerovi warrion. Tímto jí chci také poděkovat, že pro mě opravuje, i když to má zakazané od maminky=))))
Falco konečně dočetl poslední stránku a knihu s oddychem zaklapl. Podíval se na nástěnné hodiny a zhrozil se, neboť ukazovaly přesně sedm.
"To čtu tak rychle, anebo tak pomalu? - Samozřejmě, že pomalu, nevšiml sis, že venku svítá? Už tu máme zase nový den. - Jo jo, konečně. Kolikátého vůbec dneska je, ať vím, kdy se konečně vrátím do Bradavic? - No, mělo by být asi sedmého, takže si tu ještě nějakou dobu budeme užívat."
Falco vstal a protáhl se. Celé tělo měl ztuhlé od dlouhého sezení.

Kniha kupodivu ani nebyla tak nudná a monotónní jako učebnice. Byla velmi zajímavá, nejen svým obsahem, ale dokonce i obrázky, které celou ji doplňovaly.
Podle knihy se zdálo, že není ani tak těžké se zvěromágem stát, ale že spíš většina knih rozebírá vše moc do detailů a předkládá nedůležité jako to nejdůležitější. S touto knihou se Falco mohl stát zvěromágem do dvou týdnů.
Usmál se.
Rozhodl se ale, že začne až zítra, protože teď už byl velmi ospalý.
Na důkaz svého rozhodnutí zívl.
Vtom uslyšel nesmělé zaklepání na dveře knihovny.
"Dále!" řekl ospale směrem ke dveřím, které se vzápětí otevřely.
V nich stál Lupus, který se ihned začal zvědavě rozhlížet.
Kdyby nechtěl zachovat klid, který zde panoval, obdivně by hvízdl.
"Nazdar Falco, to jsem já. Byl jsem zvědavý a tak jsem zašel. Je to tady nádherné, tolik knih pohromadě jsem ještě neviděl."
"Jo, taky jsem se poprvé velmi divil, kde se to tady vzalo. Najdeš tu naprosto všechny knihy, od těch nejstarších až po ty nejnovější."
"Tak to ti věřím, ty jsi už něco četl? Vím, že četba pro tebe nebyla v Bradavicích tou hlavní prioritou."
"No, vlastně ano, četl jsem jednu knihu o snech, co se mi zdají opakovaně a potom ještě jednu zajímavou knížečku. Proč se ptáš? Snad si nemyslíš, že jsem se změnil natolik, abych to tu přečetl za pár dní," pronesl ironicky. "Nejsem, a troufám si i říct, že nikdy nebudu, jako Hermiona."
Lupusovi přeběhl po tváři zvláštní výraz, když Falco mluvil o knize se sny.
"Říkal jsi, že se ti zdají sny, které se opakují? To je zvláštní."
"Proč by to mělo být zvláštní? Ty o tom něco víš?"
"No, vlastně ano, mě se poslední dobou zdá jeden sen. Vždy v podobě vlka pobíhám lesem. Jednou se mi dokonce zdálo, že jsem se v té podobě dokonce dostal až k tomuto hradu a v něm jsem viděl v nejvyšší věži zhasínat světlo. To proto jsem se tě ptal, kdo bydlí v této věži. Ale ještě jsem nepřišel na to, co by to mohlo znamenat. Ty snad ano?"
"Jo, našel jsem to v té knížce. Ten sen tě má, řekněme nalákat k tomu, aby ses stal zvěromágem. Vím o tom, protože mně se zdálo něco podobného, až na to, že já jsem se stával obrovským sokolem. Byl jsem Pán oblohy, všechna zvířata se mi podřizovala," zavzpomínal s úsměvem.
"To je skvělé, vždycky jsem se chtěl stát zvěromágem, ale doma jsme měli jenom knihy zaměřené na černou magii a do té zvěromágství rozhodně nepatří. Předpokládám, že ta druhá kniha se zabývala zvěromágstvím."
"Ano, tady je," ukázal na knihu dosud ležící na stolku, kam ji předtím položil, "Už jsem ji celou přečetl. Trvalo mi to celou noc, takže když dovolíš, teď bych se chtěl jít vyspat. Jestli souhlasíš, tak bych s trénováním začal hned zítra. Zatím si přečti tu knížku."
Draco radostně přikývl.
Harry znovu zívl a vydal se do své ložnice. U dveří se ještě otočil a poznamenal: "Mimochodem, celá knihovna je ti plně k dispozici. Užij si ji!"
Pak mávl na rozloučenou a vyklusal nahoru do své krásné, teplé, měkké postele.
Skoro vše, co měl na sobě (kromě trenek =))) ze sebe skoro doslova strhal a zalehl do postele.
Vzápětí usnul a na tváři se mu objevil spokojený úsměv.
Přestože okno do pokoje bylo zavřené, ten, kdo by mladíka nyní spatřil, by si jistě všiml, že mu silný vítr čechrá docela dlouhé rozcuchané černé vlasy.
<<<<<<<<<<
Lord Voldemort pobaveně sledoval Smrtijedy v kruhu, kteří se pod jeho zkoumavým zrakem začali viditelně třást.
Věděl, že v jeho řadách dosud vězí zrádce, což se mu zrovna nelíbilo. Tušil, že se špeh dřív nebo později projeví, ale to, že se tu vůbec objevuje a donáší tomu směšnému Fénixovu řádu, značí, že musí být velice odvážný a velice vychytralý.
Přelétl ještě jednou zrakem své řady a konečně promluvil: "Mí věrní," začal a v duchu se ušklíbl, "dnes jsem vás dal svolat, neboť musíme probrat další varianty hledání Harryho Pottera. Ten chlapec je pro mě velice důležitý, proto toho, kdo chlapce najde, velmi dobře odměním. Musíme jednat rychleji než Ministerstvo a Fénixův řád, kteří mají na hledání nasazenou většinu svých lidí. Podle mých špehů na ministerstvu však nemají ani zdaleka tušení, kde by se mohl nacházet. Prohledali každý koutek v Anglii (kde tohle už bylo? =)))))), ale po chlapci jako by se slehla zem."
Severus Snape, ještě před chvílí hledaný špeh Fénixova řádu, který skoro identický proslov už jednou slyšel, obrátil oči v sloup.
Voldemort pokračoval: "Proto chci, aby se nyní všichni z vás zabývali jeho hledáním. Varuji vás: Radši se nevracejte dřív, než ho najdete," zavrčel.
Smrtijedi se svému Pánu poklonili a většina se přemístila.
Zůstal tu jen Lucius Malfoy a samotný Pán zla.
"Tak a teď ty, Luciusi. Už jsi našel svého syna?"
"Ne-e, pane, bohužel, ale hledají ho mí služebníci i přátelé, dokonce i samotné ministerstvo. Jsem si jist, že již brzy tu před Vámi bude klečet a prosit vás o milost. Potom bude jeho život už jen ve vašich rukou, pane."
"Velmi dobře, Luciusi, velmi dobře. Ty, jako můj nejvěrnější, přece nechceš, aby tvé postavení tak najednou kleslo jenom díky nějakému frackovi, že? Jsem si jist, že se postaráš o to, aby byl co nejdříve nalezen a přiveden ke mně pro spravedlivý trest."
"Jistě, pane," uklonil se starší Malfoy k zemi.
Voldemort mu pokynul rukou, jako kdyby odháněl mouchu.
Lucius se urychleně přemístil, neboť byl rád, že i nyní unikl pánovu hněvu.
"Však já si vás najdu, oba," zasyčel do větru Voldemort.
beta-read by warrion
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Leonyda Leonyda | Web | 5. října 2007 v 21:15 | Reagovat

Suprový, suprový... :-)

2 Blazz Blazz | 6. září 2008 v 21:08 | Reagovat

Hmm,dobrý.Čím dál tím lepší:D

3 Eňa Eňa | E-mail | Web | 4. března 2012 v 13:38 | Reagovat

Haha... Sevíkovi až asi obaja lezú na nervy... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama