kapitola 21.- Stopa

22. dubna 2007 v 11:40 | Fionka |  Harry Potter a dědictví moci
Tak tady máte další kapitolku.
Tuto kapitolku bych chtěla darovat všem, co píší...
Falco se přemístil přímo do "Hermionina ráje", jak pojmenoval obrovskou knihovnu.
Vůbec se zde neobjevil náhodou, protože si chtěl přečíst něco o svém stále se opakujícím tajemném snu, o kterém si dokonce i myslel, že ani snem není.

Sedl si do pohodlného křesla a přemýšlel, podle čeho zde budou asi knihy seřazeny. Pohled mu padl na stěnu, na které byla mapa knihovny, rozdělená na sektory označené písmeny od A do Z, přičemž několik sektorů se dělilo ještě na menší podsektůrky, které byly označeny navíc i číslicemi (A1, A2, …).
Potom mu pohled sklouzl na obrovskou bichli, ležící na podstavci hned pod stěnou.
Vstal a začal v ní listovat. Jak hned zjistil, tato bichle obsahovala názvy všech knih od A do N.
Nahlédl pod stojan, kde ležela kniha s názvy od O do Z.
"Tak tohle opravdu potěší, alespoň mám pořádně na výběr," ironicky se ušklíbl a otevřel druhou knihu, kde chtěl hledat pod heslem "sny".
Našel tam plno knih zabývající se touto tématikou, ale nejvíce ho zaujala kniha s názvem "Sny mocných aneb Je to vůbec sen?" Kniha se nacházela v sektoru M3, který, jak se hned dozvěděl z mapy, byl až na opačném konci knihovny.
Vstal a cílevědomě zamířil přímo do té části knihovny, ve které se kniha nacházela. Když procházel kolem regálů, připadalo mu to, jako by to tu moc dobře znal, jakoby tudy neprocházel ani zdaleka poprvé.
Zamířil k regálu, ve kterém předpokládal, že by kniha měla být.
A opravdu ji v něm po několika pokusech našel podle pořadového čísla, které na sobě měla každá kniha a které bylo seřazeno v regálech od nejmenšího po největší. Tato kniha měla pořadové číslo 29628.
Kniha naštěstí nebyla ani velká, ale bohužel nebyla ani malá. Byla vázaná v hnědé kůži a na deskách měla vyobrazení slunce s křídly.
Falco ji popadl a šel si sednout do křesla. Pohodlně se uvelebil a začetl se do úvodu knihy.
<<<<<<<<<<
Na Grimmauldově náměstí číslo 12 se posadili všichni členové řádu na židle, přistavené k dlouhému stolu.
Brumbál, který jako jediný zůstal stát, začal: "Vážení přátelé, dnes opět budeme řešit problematiku zmizení Harryho Pottera. Dále máme na programu přehodnocení našich poznatků ohledně čaroděje nám známého jako Lord Falco z hradu Taegi.
Vidím na některých z vás, že chtějí něco říci. Ať tedy začnou," domluvil a s povzdechem se posadil.
Vstal Kingsley Pastorek, který pracoval jako bystrozor na ministerstvu.
"Chtěl bych jenom zmínit, že pátrání po Harrym Potterovi je zatím neúspěšné. Ministerstvo prohledalo každý kouteček v Anglii a není po něm ani památky. Je to jako kdyby se propadl do země. Ministerstvo nyní poslalo oznámení i do jiných zemí, ale je velice nepravděpodobné, že by se odebral zrovna tam, navíc nemáme žádné zprávy o tom, že by překročil hranice, ať už povoleně nebo nepovoleně. Pokud se chlapec neobjeví do týdne, bude prohlášen za další oběť řádění Smrtijedů a jejich pána."
Tato slova měla na osazenstvo hluboký dopad. Přece jenom doufali, že alespoň ministerstvo ho může najít. Dopis na rozloučenou, který mladík zanechal v domě jeho pěstounů, však byl napsán jistě ve strádání po nedávno zemřelém kmotru, o čemž svědčila nejen rozklepaná ruka, ale i následný útěk.
Všichni jenom doufali, že chlapec opravdu jenom utekl a neublížil si, k čemuž je vedl hlubší význam dopisu. Naprosto všechny dostala věta "Sbohem, odcházím pro vše, co jste mi nikdy neřekli."
Tušili, že Harry opravdu nevěděl vše, co by mu mělo být řečeno, ale nevěděli proč a hlavně co ho tak vzalo. Báli se, aby si chlapec sám nějak neublížil nebo aby nepadl do rukou Voldemortovým poskokům a následně i samotnému Voldemortovi.
Někteří členové, především ti, co chlapce velmi dobře znali, se zatvářili ještě zničeněji než na začátku rady a houfně si povzdechli.
Nikdo už neměl k tomuto tématu co říct, tak začali probírat téma druhé.(Kdyby jen věděli =)))
Povstal nějaký kouzelník, očividně to byl také bystrozor, neboť se mu přes pravou polovinu tváře táhla jizva.
Odkašlal si a promluvil hlubokým drsným hlasem: "Na ministerstvu jsem se snažil zjistit něco o nám neznámém čaroději, ale bez úspěchu. Zaměřili jsme se tedy jen na jednotlivá hesla, ale ani tady jsme o něm nic nezjistili. Jestli tedy nechcete vědět, že Falco znamená sokol. Taky jsme se snažili zjistit něco o hradě Taegi.O něm samotném jsme nic nenašli, dokonce ani neexistuje na našem území ani někde v cizině. Ale v historické sekci jsme o něm narazili na jednu velice zajímavou zmínku. Hrad jménem Taegi prý obýval v dobách své největší slávy samotný Godric Nebelvír. Hrad je prý očarován kouzlem, díky kterému do něj může vstoupit jen jeho právoplatný dědic a jeho vyvolení. V hradě prý žije ohromná děsivá armáda, kterou může ovládnout opět jen jeho dědic. Dokonce prý i rozumí jejich řeči. Tohoto dědictví nabude ve chvíli rozumové zralosti a při velmi hlubokých citových projevech. Nejeden hledač pokladů se snažil tento hrad najít, protože v jeho útrobách se prý skrývá obrovský poklad."
Všichni členové napjatě poslouchali vyprávění, a teď, když skončilo, všichni na onoho bystrozora jen valili oči, protože jim došlo, s kým že se to před nedávnem vlastně setkali.
"To znamená, že onen muž je dědic Godrica Nebelvíra. To je velice zajímavé, chtěl bych o něm vědět něco bližšího a alespoň spatřit jeho tvář," promluvil zamyšleně Brumbál a poškrábal se na bradě. "Počítám s tím, že se objeví i v další bitvě.
Budeme s ním muset navázat nějaký bližší kontakt. Mám ale takový pocit, že se jen tak nenechá vyvést z míry, navíc za ním bude stát celá armáda kříženců. Jistě to bude velmi mocný kouzelník, všichni z Godricova rodu byli. Podle záznamu se ale nemůže vyhledat jeho skutečné jméno, protože už asi před třemi staletími se poslední známý potomek rozhodl zničit všechny rodokmeny pro bezpečí svých potomků. Od té doby, co zemřel a uschoval svého syna na bezpečné místo, není znám další pokračovatel tohoto rodu," zamračil se.
<<<<<<<<<<
Harry konečně našel, co hledal. Přibližně uprostřed knihy se nacházela kapitola "Noc zvířetem".
Pod ní se nacházel popis takového snu: "Zdá se vám už několik nocí o tom, že se proháníte lesem, plavete čirou vodou nebo létáte noční oblohou? Zdá se vám tento sen už několik nocí, a vy si stále říkáte, že něco tak krásného nemůže být jenom sen? Máte pravdu. Čtěte dále."
Harry se pohodlněji uvelebil do křesla. To bylo přesně to, co hledal. Pod popisem problému bylo vysvětlení: "Máte pravdu v tom, že to není jen obyčejný sen. Některým mocným čarodějům se stává, že jejich podstata touží po nějakém využití své energie. Tímto vám naznačuje, že byste ji mohl vybít naučením se přeměňováním celého těla - při snu o zvířeti naznačuje ovládnutí schopností zvěromága, při změně vzhledu pak naznačuje vrozené schopnosti metamorfomágství."
"Takže tedy zvěromágství, no proč by ne? Vždyť to by mohla být i legrace. -Jo, to by šlo, další trumf v rukávu."
Harry se rozhodl, že se začne učit okamžitě. Přešel tedy znovu ke knize, kde pod písmenkem Z vyhledal odkaz na knihu "Zvěromágem snadno a rychle, ale úspěšně", kterou našel v sektoru B1.
Byla to malá příručka, která, už podle ohmatané vazby, prošla mnohýma rukama.
Znovu si s ní sedl do křesla a začetl se.
beta-read by warrion (pseudoveverka@centrum.cz)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Leonyda Leonyda | Web | 5. října 2007 v 21:05 | Reagovat

Jsem zvědavá, jak to bude dál :-)

2 Alencolm Alencolm | 30. srpna 2008 v 18:56 | Reagovat

skvělí

3 Blazz Blazz | 6. září 2008 v 21:04 | Reagovat

Jo zapomněla jsme poznamenat,že se mi hrozně líbí jméno Taegi.Je vážně skvělé[love]:D

4 Eňa Eňa | E-mail | Web | 4. března 2012 v 13:33 | Reagovat

Som zvedavá, na čo sa Falco bude premieňať...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama