Kapitola 12.- Schůze a Lord Falco

1. ledna 2007 v 15:21 | fion |  Harry Potter a dědictví moci
Harry se nervózně ošil.
S Alcippem po boku vešel do obrovské místnosti, přeplněné prazvláštními stvořeními.
Tu se na něj koukala tulení hlava s kojotím tělem, tam zase ptakopysk se sloními kli.
Harry měl dokonce dojem, že někde vzadu zahlédl i rysa s netopýříma křídlama.
Už se ale mezi nimi cítil o mnoho lépe než včera.

Skoro jako mezi ztracenou rodinou.
Usmíval se proto do všech stran a pokyvoval hlavou. Na počáteční nervozitu si ani nevzpomněl.
Alcippe ho dovedl až do čela obrovského stolu a sám si usedl po jeho pravici.(Podle jeho možností si samozřejmě sedl na zem).
Harry stále stál, protože věděl, že od něj budou trošku delší a přesnější proslov, než předvedl včera.
Rozhlédl se po všech přítomných a usmál se na ně.
Ze všech stran k němu doléhalo mnoho zvuků, radši ani nerozeznával jaké zvuky to jsou.
Vypadalo to, že i když každý mluví jinou "řečí", všichni si navzájem rozumí.
Harrymu už také nedělalo moc potíží rozeznat, o čem se asi baví. I když si mohl rovnou domyslet, že o něm, vycítil to z pohybů a i z různých frekvencí zvuku.
Mladík si po krátkém rozhlížení se odkašlal a po nastalém tichu začal hovořit:
"Milý přátelé, jak už jsem dnes brzy ráno řekl, jsem tu teď s vámi moc rád. Utekl jsem za účelem najít svůj domov. Nenašel jsem ale jenom domov, našel jsem dokonce i rodinu."
Víc toho nestačil říct, neboť všichni jako na povel začali vydávat hluboké hrdelní zvuky a dupat. Hrad se v tom okamžiku začal otřásat v základech, protože na tohle znamení čekali i ostatní v podzemí a ihned se přidali.
Všechen zvuk pozvolna ustával.
Harry povzbuzen očividným (i ušislyšným) úspěchem pokračoval: "Jako za dob Godrica Nebelvíra budeme spolupracovat v boji proti zlu. Znovu spojí své síly čaroděj a kouzelní tvorové. Založíme svůj odboj proti zlu….a budeme vítězit. Sice vás všechny ještě neznám, ale přeji si vás poznat tak, jak jen to půjde a jak moc vy budete chtít poznat mě.
To říkám já, Harry James Potter- Nebelvír."
Po ukončení proslovu nastalo v síni ticho jako v hrobě.
Všichni mlčenlivě koukali do stolu, než začal Alcippe osamoceně tleskat. Všem začal docházet význam jeho slov, pronášených s láskou, úctou a odhodláním. Všichni začali tleskat (= mlátit do sebe tlapami) a vstávat (ať už ze židlí nebo z podlahy=))).
Nakonec už stáli všichni a tleskali. Tentokrát se nekonal žádný skupinový řev a dupot.
Všichni jeho slova brali vážně a s obrovskou úctou, kterou si mezi nimi stačil tento mladík za tak krátkou dobu vydobýt.
Harry se nyní nezmohl ani na jediné slovo. Otočil se tedy na Alcippa. Ten se na něj jen s hrdostí a pýchou podívala a mírně se na něj pousmál.
Potlesk se v chodbách hradu odrážel ještě několik minut po odeznění.
Všichni se posadili.
Alcippe Harrymu naznačil, že se má také posadit.
Nyní povstal tvor po Harryho levici. Byl to mohutný kříženec bizona s nějakým ptákem, neboť se mu na zádech rýsovaly obrovská, už na pohled velmi silná a měkká, křídla.
Tvor promluvil: " Lorde Nebelvíre, nás je také velkou ctí, možná ještě větší než tušíte, vás uvítat na vašem hradě. Tento hrad, jménem Taegi, už od dob Godrica Nebelvíra nepamatuje na tak mocného čaroděje, jako jste vy. Jen vy, jako jeho právoplatný dědic, velmi mocný čaroděj a nakonec i člověk plný citů a něhy, jak jste nám dokázal má právo nás vést. My, jako tvorové na straně dobra, potřebujeme jen takového a žádného jiného vůdce. Proto, ať se nyní přihlásí ten, kdo souhlasí s mým návrhem."
Do vzduchu se překvapivě vznesly všechny přítomné ruce (dokonce o ty nepřítomné z podzemí, které nenápadně odposlouchávali rozhovor nad nimi).
Harry chtěl něco namítnout, ale nezmohl se na jediné slovo, když ho všichni jednoznačně přehlasovali.
"Ty vole, vidíš to? Ty nám ale pořádně věří, co? - Jo, sám si začínám věřit. Všiml sis, že mluvil normálně tím svým jazykem nahlas a já mu rozuměl? Nejspíš se hlásí geny. - My mu rozuměli. Myslím, že za to můžu stejně víc já, vždyť já jsem z nás dvou přece jenom ten chytřejší. - Hele, brzdi, jo, brácho. Nějak ti zase stoupl hřebínek.Nezapomínej, že ty jsi já a já jsem ty. Takže i já na tom musím mít podíl. - Jo, ale jen ten minimální…vyřídíme to někdy jindy, všichni na nás koukají a nejspíš čekají odpověď. - Jak chceš, ale potom nečekej na pomoc. Budu nemilosrdný."
"Já vám moc děkuji, bude pro mne moc velká pocta být váš vůdce," odpověděl tichým hlasem, " a moc vám děkuji za vaší důvěru, ale nejsem si jist, jestli je to správná volba. Nikdy jsem nikomu neporoučel a vždy jsem chtěl jen přátele a ne služebníky. Žádám tedy, aby jste mě oslovovali jménem nebo jak chcete, jenom ne "pane" a podobně. Nechci mít nějaké výhody narozdíl od ostatních."
Podruhé za schůzi vzal všem přítomným dech. Taková odvaha a vzdorovitost. Nedokázali si představit nikoho, kdo by byl schopen něco takového říct. Dokonce i jejich poslední vůdce Godric si nechal říkat pane a nechal si vůdcovské postavení jen pro sebe.
Byli dojati.
Promluvil opět bizon-pták: "Vaše slova se zapíší do dějin, proto vás nyní pojmenovávám Falco. Lord Falco z Nebelvíru. Sokol je přesně takový, jako vy. Všichni vás nyní budou oslovovat takto."
A poklonil se mu.
Pro takováto hrdá zvířata bylo poklonit se, jako dát někomu svou duši.
Poklonila se celá síň.
Harry byl dojat.
Schůze pokračovala v duchu představování.
Harry se třeba dozvěděl, že onen bizon-pták je král tvorů jménem Aquisoni a jmenuje se Bedwir. Je ze všech přítomných (i nepřítomných- ve sklepení=))))) daleko nejstarší a nejmoudřejší.
Mnoho nových jmen se mu zabodávalo do otupěné a ospalé mysli, dokuď si toho nevšiml Alcippe, stále sedící vedle něj.
Promluvil tedy ke všem, že Lord Falco je už pro dnešek unavený, že další schůze bude zítra ve stejnou dobu.
Harry mu poděkoval a přemístil se do svého pokoje.
Ani si neuvědomil, že se přemístil zcela bez soustředění a bez sebemenší námahy.
Padl na postel a usnul spánkem spokojených.
Usnul jako novopečený Lord Falco, král všech na hradě Taegi.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Blazz Blazz | 6. září 2008 v 20:13 | Reagovat

No toto teda nabírá obrátky...

2 Eňa Eňa | E-mail | Web | 4. března 2012 v 12:39 | Reagovat

Wow! Kopa nových mien a vecí... nestačím to spracovávať :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama